Täna, 4. novembril avaldas psühhedeelset indiet viljelev koosseis Teemantkilpkonn oma kümneloolise debüütalbumi “Monoliit”. Album võtab omamoodi kokku bändi esimese loomingulise perioodi.

“Loomeprotsess ja “Monoliidi” ilmumine/kutsumine/suunamine meie ühisteadvusesse juhtus 2020. aasta lõpus ja 2021. aasta esimeses pooles. Kõik me kolm liiget olime iseendi jaoks läbi minemas uutest ja lõplikest eluetappidest – igaühel omad deemonid, kellega võidelda, kuid “Monoliidist” sai meie jaoks ühendav tootem, mis meid taaskord alatasa kokku tõi, et omavahel taipamisi jagada. Nüüd on need taipamised ka teistele kättesaadavad,” sõnas Kilbik.

Monoliit sümboliseerib Teemantkilpkonna jaoks omamoodi kujundit või vormi millegi absurdse algusest ja millegi ulmelise lõpust. Album käsitleb erinevaid teemasid argisematest võitlustest intergalaktiliste jõududeni. Teemantkilpkonn ise kirjeldab “Monoliidi” kõlapilti kui midagi unenäolist ja igatsevat, samas teinekord astuvat või hüsteerilist.

Kuula albumit:

Koosseis kirjeldab Teemantkilpkonna olemust järgnevalt:
“Teemantkilpkonn on terrapiin, kes pärineb rannikuäärsetelt märgaladelt, soiste riimveekogude äärest. Tänasel päeval on ta aga uustulnukana üritamas oma positsiooni kindlustada Eesti undergroundi ja psühhedeelse dreampopi skeenedes. Teemantkilpkonna looming kõlab nagu Andy Warhol ja Silver Apples oleks läinud Suure Prantsuse revolutsiooni hakul Maldiividele kajakimatkale, ning annab edasi subliimsemaid ja dramaatilisemaid võnkeid.”

 

Teemantkilpkonn sotsiaalmeedias:

https://www.facebook.com/teemantkilpkonn/
https://soundcloud.com/teemantkilpkonn/
https://teemantkilpkonn.bandcamp.com/
https://instagram.com/teemantkilpkonn/