Septembris tutvustas minimalistliku käekirjaga looja Triinu Tiisel oma  ehtekollektsiooni “Chromophobia” jõulise fotoseeriaga. Kaks kuud hiljem üllatab disainer oma austajaid taaskord uute ehete ja intrigeerivate brändipiltidega.

Ehete autor mängib graafiliste joontega sulatades tervikuks ehte ja selle kandja. Minimalistlikke keesid iseloomustavad rafineeritud vormid ja kvaliteetne toormaterjali kasutus.

Viimase fotoseeria ürgnaiselikult ikooniline idee kasvas välja kangastunud visuaalist. Kollektsiooni autor lisab: “Loomeprotsessi on mul raske panna sõnadesse. Nendega läheks palju kaduma. Tahtsin anda edasi pilti või tundmust, mille päritolu on ebaselge, kuid ometi nii oluline… See kulmineerus pildistamisega, kus püüdsime asetada alateadvuse varjusid, otsinguid ja palju muud seletamatut visuaalsesse vormi.
Kindlasti on loome peegeldus autori hetkeseisust, mis ei vaja analüüsi ega õigustust. Kuidas sündinud loomingusse suhtutakse, kuidas koheldakse, läheb see kellelgi korda või kas seda üldse märgatakse, on alati kõrvalseisja otsustada.”

“Loomult range ja jõuline ehtesari “Chromophobia” on püüdlus korrastatud struktuuri ja sellega kaasneva vabaduse poole. Võin vabaneda kõigis foobiatest… Kuid siiski vist mitte kromofoobiast. See mustvalge jah-ei-maailm võlub ja inspireerib mind alati,” räägib Triinu.

Triinu Tiiseli ehtesari Chromophobia on saadaval TALI disainipoes, Kotzebue 33.

Tutvu toodetega Instagrami vahendusel.

Disainer: Triinu Tiisel
Fotod: Heidi Mänd