Märtsi lõpus algab Tallinn Music Week, mis on tänuväärne ja kauaoodatud kolme-päevane festival. TMW toob meieni lähemale kõikvõimalikke muusikastiile, artiste paljudest riikidest ning loomulikult ka kodumaiseid helikunstnikke. TMW on paljusid muusikainimesi aidanud ja neid suuremasse pilti lükanud. Kogu nimistu artistidest leiate siit.

Kuna infot tuleb päevast-päeva peale, siis võtsin aega, sukeldusin festivali rikkalikku programmi ja valisin mõned “peab minema” üritused. Tegemist on siiski minu subjektiivsete eelistustega, kuid usun, et on nii mõnelegi oma plaanide tegemiseks abiks. Olen täheldanud, et kogu sagina sees on üsna raske keskenduda ning palju väärtuslikku teavet on kuidagi  sujuvalt kaotsi läinud.

Alustaksin kahest kõige lemmikumast – Red Bull Music Academy line-up ja Hiphop showcase.

RBMA kava on väga vaheldusrikas. Toimub 1. aprillil F-Hoones, kus saab näha selliseid andekaid artiste nagu:
Smthing Smthing – Quest, Pille-Riin ja Kammiste. Väga sensuaalne ja pehme kõla. Biidid ja vokaal väga heas koosluses.
Sander Mölder – Mida siin üldse selgitada?! Ta on vaieldamatu Eesti paremik. Jõhker musikaalsus on tüübil. Tiksudel tantsutab alati varajaste hommikutundideni.
Joe Kay  – Teda ma ootan kõigist kõige enam. Üks sõna – Soulection.

Hiphop showcase toimub 2. aprillil  Sinilinnus. Ütlen ausalt, et minu ootused olid natukene suuremad hiphop artistide osas, kuid tooksin siiski välja mõningad nimed, keda ammusest ajast jälginud või kes kavas silma jäid:
Lüki Prihodabiggup tüübid. Vene-keelne räpp lihtsalt kõlab nii jõuliselt ja kui mõelda Eesti hiphop’i paremikule, siis minu silmis kuuluvad nemad sinna kindlasti.
Wælder – minu jaoks uus avastus – aitäh TMW! Kuulasin ning nende muusika tõmbas nii endasse. Ei jõua ära oodata, et neid laivis kuulata. Väga sügav ja bittersweet kõla.
Black Laundry – GENIAALSED biidimeistreid. Ühed tugevaimad Eestis! Kes veel ei ole nende loominguga kursis, uurige ja tulge neid kolme kindlasti kuulama.

Siit edasi liigun kuupäevalises järjekorras ja võtame paar päeva tagasi. Liina ja Karl presenteerivad bände 31. märtsil Sinilinnus. Märgiksin ära nimed:
Three Leg Dog – psühhedeelse roki armastajad, lavale on taaskord kutsutud Eesti muusikamaastikku arvestades autentne bänd. Nende-sarnaseid meil rohkem pole.
Frankie Animal – oi kui mõnus indie. Hästi kvaliteetne ja kaasahaarav.

Tõsist bassimuusikat saab nautida showcase’il MIMstuudios 1. aprillil. Tooksin välja kaks nime:
Hatti Vatti – mu kunagine suurem lemmik, kes umbes aasta tagasi avaldas albumi “Worship Nothing”ja kelle 2010. aasta träkk “Different Music” mind siia maani kummitavad.
Bisweed – meie oma nooruke, kuid suurte kogemustega ning sumeda kõla looja ja DJ.

Trummi ja bassi showcase toimub 1. aprillil Erinevate Tubade Klubis. Kuulda saab näiteks:
HeadRead – pakuvad minu jaoks natuke vihasemat, kuid täpselt piiri peal teemat. Projekt, mis on väga erineva saundiga tüüpide Slammini ja Planeedi vahel. Tulemus on huvitav ja meie trummi ja bassi skene maastikul uudne.
THING. – samuti omakandi-mees. Pakub väga-väga sügavat ja tumedat kõla.

Raadio 2 pani kokku lainapi 1. aprilliks. Oodatakse Von Krahli, kus saab näha ning kuulda:
NOËP – elektro-indie-popi multitasker artist, kes on ajanud ka palju teisi projekte, kuid viimasel ajal just sellega pildis püsinud. Mõnus vibe.
Micucu – kindlasti täidavad ruumi oma siiruse ja soojusega. Mick Pedajat tunnevad nüüd paljud soolo-artistina, kuid minge tšekake ka Micucu tegemisi. Väärt kuulamine!

Lennusadamas saab 2. aprillil kuulata artisti Pixelord, kelle vana-hea lugu “In the mine” on siiani minu jaoks tähtsal kohal. Pixelordi oli võimalus kuulda umbes 4 aastat tagasi, kui Search of Sounds härra kohale tõi, nüüd avaneb see võimalus uuesti TMW 0db raames.

Tegelikult on sellised festivalid rasked, sest valikuid teha on üpris keeruline. Mõningad artistid kattuvad ja mitmes kohas korraga olla on kahjuks võimatu. Täpsemaid kellaaegu saate järele vaadata kavast TMW kodulehelt. Loodan, et teis on killuke logistikuid ja siiski jõuate oma kõikide lemmikuteni!

Sandra Leushina (Häppening)