Palavalt armastatud Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas ehk ansambel Miljardid toovad kahel õhtul novembris lavale oma lugude paremiku akustilises võtmes. Kontserdid toimuvad 7. novembril Tallinnas Fotografiskas ja 9. novembril Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Häppeningi kolmele küsimusele vastas vokalist Marten Kuningas! 

 

Miks otsustasite luua Miljardite menulugudele uued arranžeeringud, et need siis kuulajateni tuua akustilises formaadis?
Marten: Peagi saab ligi kaks aastat esimese plaadi ilmumisest. Selle aja vältel oleme neid lugusid mänginud suhteliselt sarnaselt sellele, mida kuuleb plaadilt.

Arvan, et akustiline versioon on teatud mõttes laulu tugevuse mõõdik.

Kui kogu produktsioon, ägedad saundid ja elekter eemaldada – on see endiselt hea lugu? Avalduvad mõne elemendi ärajätmisest uued kvaliteedid? Selle kontserdisarjaga saame sest kõigest aimu. Laulud on selged, kuid kõlama saavad nad nii, nagu eikunagi varem. Ühtlasi, kuna kontserdid toimuvad teise plaadi salvestussessiooni järel, siis on see mõnus jätk ja kontrast pärast stuudioseinu.

Kuidas mõjutab loomingu mängimine akustiliselt teie lavalist dünaamikat ja olekut?
Marten: Lood kõlavad intiimsemalt, seal on rohkem ruumi ning pinget. Küllap annab see võimaluse ka üksteist uue nurga alt kuulata ning teistviisi kommunikeeruda. Füüsiliselt on vähem liikumist, kuid sisemiselt rohkem.

Kas teie kuulajatel on tulevikus võimalik kuulata teie lugude akustilisi versioone mõnel andmekandjal, näiteks albumil või vinüülil?
Marten: Ma arvan küll, et teeme salvestise akustiliste versioonidega. Vahest kahe aasta pärast.

Miljardid on olnud viimastel aastatel üks enim armastatud Eesti rokkbände nii publiku kui kriitikute poolt. Debüütalbumit “Kunagi läänes” hinnati eelmise aasta jaanuaris kolme Eesti muusikaauhinna vääriliseks, nende hulgas tunnustus “Aasta albumi” kategoorias.

Kontsertidel tulevad muuhulgas ettekandele bändi hitid nagu “Olendid”, “Vilkuvad kollased” ja “Tule Koju”. Marten Kuninga varasemast repertuaarist on kavas kindlasti “Tagurpidi vaal” – lugu, millel on tänaseks Spotifys kuulamisi juba üle ühe miljoni. Akustilise vormi on saanud ka bändi kevadel ilmunud “Imeline” EP palad.

Loe Häppeningi suvist intervjuud Miljarditega SIIT!

Piletid eelmüügis Piletilevis: Tallinn & Tartu
Pilet eelmüügist €19.5-24.5
Üritus Facebookis: Tallinn & Tartu

Tunnuspilt: Helmi Arrak
Foto: Herkki Erich Merila

Lisainformatsioon:
Iris Peil