Täna algas kandideerimine Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu poolt väljaantavatele Eesti Jazziauhindadele. Silmapaistva tegevuse eest saab esitada kandidaate 3. märtsini. Esita oma kandidaadid siin

Festivalil Jazzkaar 2020 jagatakse 14. korda iga-aastaseid jazziauhindu, et tunnustada silmapaistva tegevuse eest muusikuid, noori talente ja jazzivaldkonna edendajaid. Auhindadele saab esitada Eesti kodanikke ja residente, kes on kolme viimase aasta jooksul enim panustanud jazzi arengusse oma loomingulise tegevusega. Tunnustust jagatakse Aasta Jazzmuusiku, Aasta Jazziedendaja, Aasta Jazzansambli, Noore Jazzitalendi ning Aasta Jazzihelilooja kategooriates.

Eelmisel aastal Aasta Jazziheliloojaks kuulutatud rahvusvaheliselt tunnustatud saksofonist ning helilooja Maria Faust leiab, et Eesti Jazziauhinnad on oluline algatus tunnustamaks värvika muusikastiili viljelejaid kui ka eestvedajaid: “Aasta Jazzihelilooja auhind on oluline ja ka ainuke omasuguste seas, sest tunnustab professionaalseid jazzartiste, kes loovad originaalset muusikat loomingulisi kompromisse tegemata. Me kipume unustama, et jazz on äärmiselt mitmekesine ja pidevalt arenev muusikastiil, mis vajab pühendumist nii selle looja, festivalikorraldaja kui ka kuulaja poolt. On südantsoojendav, et Jazzkaar ja Eesti Jazzliit seda hindavad ja tunnustavad.”

Aasta Jazzmuusiku auhinna eesmärk on tunnustada Eesti aktiivsemaid ja professionaalsemaid jazzmuusikuid, kes on viimaste aastate jooksul oma loomingulise tegevusega enim silma paistnud.

Noore Jazzitalendi auhinnaga tunnustatakse noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustatakse nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi auhinnale saab esitada kuni 26-aastased andekad muusikud, kes paistavad silma aktiivse ja silmapaistva loomingulise tegevusega. 

Kaheteistkümnendat korda antakse välja Jazziedendaja auhinda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. 

Viiendat korda antakse välja Aasta Jazzansambli tiitel innustamaks kollektiivide omaloomingut ja kontserttegevust. Auhinnale saab esitada loominguliselt aktiivse kollektiivi, mille koosseis on vähemalt duo ja mis on edukalt tegutsenud vähemalt kolm aastat. Ansamblil peab olema ilmunud üks album. 

Kolmandat korda antakse välja Aasta Jazzihelilooja tiitel. Auhinna eesmärk on tunnustada jazziheliloojaid, kes panustavad meie jazzivaldkonna värskesse loomingusse ning teevad koostööd muusikutega nii Eestis kui ka väljaspool. Auhinnale on oodatud esitama loominguliselt viljakaid jazziheliloojaid/loomingulisi rühmitusi, kes on viimase aasta jooksul silma paistnud oma heliloominguga ja/või kellelt on tellitud teoseid. Teos peab olema noodistatud ja kontserdil ette kantud. 

Kandidaadid saab esitada siin. Jazziauhindade võitjad kuulutatakse välja festivalil Jazzkaar 2020. Jazziauhindade kandidaate saab esitada 21. veebruarist 3. märtsiniTutvu festivali kava ja artistidega kodulehel.

Fotod: Sven Tupits