Täna seikleme tumedamatel industriaalmuusika nootidel! Peamiselt Londonis askeldav Eesti gootimuusika poeet Evestus avaldas hiljuti singli “Happy Being Dead”. Loo kirjutamiseks sai autor tõuke kuuldud ütlemisest, et kui sa pole online, oled samahästi kui surnud. Moodsa suhtlusmeediakultuuri suhtes kriitilist pala täiendab teemakohase sisuga muusikavideo, mille inspiratsioon ammutati popmuusikavideotest, peamiselt lüürikaklippidest. Nii taaslavastati videokeeles kasutatavaid tüüpkaadreid ning miksiti sotsiaalmeedia kirjagraafika esteetikaga. Autor ise leiab, et ilmselt saadab loo sõnumit vastandlik vastuvõtt, kuid sellest ta end ei heiduta: “Mulle sobib nõnda, muusika ja kunst peavadki inimesi liigutama.”

Uue singli valguses vastab Saaremaa juurtega muusik Evestus meie vimkaga “Ankeedile”. Saa tuttavaks!

Nimi: Ott Evestus

Vanus: 37

Elukutse(d): Muusik, kunstiline juht, produtsent.

Värvikas lapsepõlvemälestus: Kogu lapsepõlv Kuressaares oli nii värvikas, et ma juba 15 aastaselt tegin katsed Otsakooli, et sealt minema saada. Saingi. Võib-olla on täna veidi lihtsam olla ühes Eesti väikelinnas lasteaias, algkoolis ja keskkoolis ainuke pikajuukseline poiss, aga 20 aastat tagasi oli see nagu seiklus veepargis. Ilma veeta.

Tahtsin väiksena saada: Eminem’iks! Terve esimene album oli mul peas kui see välja tuli.

Iseloomu omadus, mida väärtustan: Hullumeelne optimism uute ettevõtmiste puhul. Ükski ettevõtmine ei tundu minu jaoks võimatu. Isegi üle nädala kestnud koomast ja surmast tulin välja, suu kõrvuni, inspireerituna. Mitte midagi aru ei saanud – ei teadnud mis aasta on, oma vanust ja ammugi mitte, et ma muusikaga tegelen. Aga näete, siin ma jälle olen ja tegelen absoluutselt absurdse asjaga nagu industriaalmuusika loomisega.

Olen hea: kuulaja. Üldse vahele ei sega. Mitte midagi ei ütle. Isegi mitu kuud hiljem mitte… Eriti messengeris.

Olen õnnelik, kui: saan uut muusikat kirjutada ja välja anda. Viimane aasta olnud mulle väga raske, kuna uus album on NII hea tulemas! Ja ma ei saa enne järgmist aastat midagi jagada. Sellepärast andsin nüüd välja iseseisva singli, et saaksin see aasta midagigi reliisida. As an artist , it is my one job, right?

Mulle ei meeldi: “Rannamaja” ja valesti tehtud Napoleoni kook.

Kui mul oleksid supervõimed, siis oskaksin: kirjutada muusikat, mis inimestele päriselt ka meeldiks!

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis: teeksin nii, et Kardashiani sextape ei oleks viraalseks läinud ja maailm oleks pääsenud ühest kohutavast eeskujust ja pop-kultuuri mõjutajast, kes ei ole midagi positiivset juurde andnud. Pigem rikkunud ära naiste elusid üle maailma, tekitades groteskse, punnitopitud kehaga ilustandardi, mida paljud on üritanud jäljendada selle asemel, et oma energiat millelegi püsivamale ja tervislikumale kulutada.

Kui kohtaksin tulnukat, siis ütleksin talle: Ütleksin talle oma Eesti Laulu sõnad: “Welcome to my world – come take a look before we blow it up again.”

Minu kirjutatud lasteraamatu pealkiri oleks: “Lugu poolenisti seina löödud naelast ja teisi jutte ühest mahajäetud majast.”

Mulle oluline muusikaline pala: Siin ei saa ühte pala välja tuua, kuna olen alati pigem albumeid kuulanud. Alternatiivmuusika on pigem albumi- kui singlipõhine. Üks olulisemaid kauamängivaid oli kindlasti “Further Down the Spiral”, autoriks NIN – see album muutis täielikult minu arusaama muusikast. See, kuidas on võimalik luua müra, mis on samas nii struktureeritud ja mille erinevad kihid moodustavad meloodiaid, mis ühel hetkel kõik omavahel kokku sobivad, kõlades masinalikult ent samas üliemotsionaalselt… Elektrooniline muusika, mis meenutab pigem roostes uunikumi, kui läikivat moodsat sportautot. See kõik on olnud aluseks minu enda loomingule.

Gooti subkultuur on mulle: suureks inspiratsiooniks ja koduks olnud aastaid. Kuigi külastan ka teisi subkultuure, on minu süda siiski pigem gootis. Ja ma ei pea siin silmas mingeid veidraid moodsaid tuletusi, kus gootideks peavad ennast inimesed, kellele meeldib musta kanda, aga kes armastavad elu ja kuulavad Ed Sheeranit. Ei. Kogu gooti kultuuri tuum seisnebki lühidalt pigem selles, et sa oled friik, kes ei sobitu ühiskonda ja on seega pidevas enesehävituslikus mustas pilves ning tegeleb sellega läbi süsimusta huumori ja veidra loomingu.

Kuula Evestuse uut singlit ja vaata satiiri täis videot:

 

Fotod: Grete Stitch Laus