Noor moedisainer Karl-Christoph Rebane rabas sellel kevadel moemaastikku jalust. Tema kollektsiooni “Am I a Joke to You“ narratiiv puudutas hinge ning tekitas diskussiooni mitmel tasandil. Nii pälvis noormees ERKI moeshowl eriauhinna ning mainiti Poola Vogue’i poolt ära. Ühtlasi võitis Karl Estonian Fashion Festivali peapreemia ja sai oma kollektsiooni esitleda rahvusvahelisel noorte disainerite konkursil „International Young Designers Contest“ Kiievis.
Täna avame vimkaga “Ankeedis” noore moelooja mõttemaailma ja tegemisi.

Foto: Andre Joosep Arming

Nimi: Karl-Christoph Rebane

Vanus: 21

Elukutse: moedisainer

Värvikas lapsepõlvemälestus: Mäletan, kuidas keeldusin väiksena minemast lasteaeda, kui mul polnud kasvatajatele kasvõi näputäit lilli viia. Selleks, et elada talvist Karli jonni üle, oskas kodus elav vanaema juba ette kuivatada õlelilli.

Iseloomuomadus, mida väärtustan: usaldus

Olen hea: õigel-ajal-õiges-kohas olemises, milles peitub suuresti mu praeguse edu saladus.

Olen õnnelik, kui: kevad on silmapiiril. Olen õnnelik, kui mind ümbritsev peegeldab minu visiooni kevadest.

Kui mul oleksid supervõimed, siis oskaksin: peatada aega või rääkida puhtalt vene keelt.

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis: päästaksin Amazonase.

Kui kohtaksin tulnukat, siis ütleksin talle: ‘’Hei!’’ ja vaataksin, mis ta vastab.

Mulle meelde jäänud või oluline tsitaat: Rupaul ‘’If you can’t love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?’’

Minu kirjutatud lasteraamatu pealkiri oleks: ‘’Suur sumin’’

3 tegevust, mida soovitan teha rasketel hetkedel: juua vett, lülitada end ümbritsevast välja ning jalutada, luua luulet

3 põhjust, miks armastan oma elukutset: Saan peegeldada oma arvamusi, kunsti, viisil, kus kunst on seeditavam, kui olen seda eelnevalt üritanud läbi modernsetel viisidel läbi fotograafia, installatsiooni jms väljendada.
Looming jõuab galerii seintelt eemale – see tunne, kui nägin esmakordselt kedagi tundmatut enda loomingut tänaval kandmas, oli kirjeldamatu.
Moekunst pole midagi, mida oleks võimalik selgeks õppida – kõik on konstantses muutumises, mis säilitab disainerina kire avastamise ning loomise vastu.

Kollektsiooni luues pean kõige olulisemaks: kollektsiooniga kaasnevat mõtet – seda, miks on vaja veel midagi siia üleküllastunud riidehunnikutööstusesse kui ka seda, et kõik valikud mida langetan tootmisprotsessis, oleksid piisavalt loodussõbralikud ning minimaalsed oma ökoloogilist jalajälge silmas pidades.

Kui saaksin olla ihudisainer ükskõik kellele, siis see inimene oleks:
lihtsalt keegi, kes hindaks mu visiooni ning väärtustaks mu aega.

Cover foto: Anneliis Reili