Noor muusikatalent Karl Killing on oma napi 19 eluaasta jooksul kuulunud kollektiivide Beyond Beyond ja okeiokei hingekirja, produtseerinud lugematutele Eesti pop- ja räpistaaridele ning avaldanud debüütsingli “High Heels”. Kes kodumaa levimuusikaga lähemalt kursis, teab, et noormehe edu pole ootamatu. Killing osaleb tänavusel Eesti Laulul lausa kolmekordselt: lisaks soolopalale “Kiss Me” on ta osaline veel kahe võistlusloo, “6” ja “Heaven’s Not That Far Tonight”, kirjutamisel.

Mis mees Karl täpselt on, mida ta inimeste juures väärtustab ja kellega koostööd teha tahaks? Uuri meie vimkaga ankeedist!

Nimi: Karl Killing

Vanus: Piisavalt vana, piisavalt noor

Elukutse: Muusik

Värvikas lapsepõlvemälestus: Kui kogemata 6-aastaselt 8 tundi järjest NBA 2003 mängisin ja järgmised nädal aega unes legendaarset Rondot kehastasin. See mäng pani mind korvpalli armastama.

Iseloomuomadus, mida väärtustan: Kui inimene suudab olukordades mõistev olla ja rahulikuks jääda. Sellised omadused tulevad igapäevastes tegevustes välja: näiteks kui produtsent on liiga enesekeskne ja ei suuda teiste suhtes paindlik/mõistev olla, siis tavaliselt ei tule sellest sessioonist midagi välja.

Olen hea: kokanduses. Olen seda juba väiksest saati harrastanud, papsi influence.

Olen õnnelik, kui: 808 hitib räigelt hästi.

Kui mul oleks supervõimed, siis oskaksin: miksida ja produda paremini kui Mike Dean, kirjutada paremini kui PARTYNEXTDOOR, laulda paremini kui Chris Brown.

Laulu produtseerimisel alustan alati: meloodiast või chord progression’ist. Ma ei saa aru produtsentidest, kes alustavad 808’iga… Kuidas?!

Alahinnatud omadus, mis on kõigil väga headel lauljatel: Kui suudad sama lugu küsimise peale laulda toon kõrgemalt või toon madalamalt. See näitab, et oled tõesti musikaalne ja et su kõrv harjub uue muusikaga sekunditega ära.

Kui ma poleks laulja/produtsent, oleksin: kokk või korvpallur. Võib-olla midagi kultuurialaselt, aga kindlasti mitte midagi reaalainetega seoses – tõesti sakin matas ja keemias (aga füüsika mulle meeldis).

3 lugu, mille oleksin tahtnud ise teha:
Ty Dolla $ign “Dr. Sebi”
JACK BOYS “GANG GANG”
Bazzi “Paradise”

3 artisti, kellega meelsasti musitseeriksin:
Bazzi
Young Thug
Don Toliver

Üks asi, mida 2021. aastalt ootan: Olen endale päris kõrge lae tekitanud selleks aastaks. Loodan, et I have what it takes, et muusikuna veel kaugemale jõuda. Kindlasti tegelen muusikaga ka Eestis, aga hetkel on siht jalg välismaa uste vahele saada. Vaikselt, aga kuskilt peab ju alustama.


Jälgi Karli Instagramis:
@karlkilling

Kuula singlit “High Heels”:

Kuula Eesti Laulul osalevat singlit “Kiss Me”:

Fotod: Rauno Liivand