Teie ees on järjekordne “Ankeet”. Pisike vimkaga sissevaade muusikute, disainerite, kunstnike ning teiste andekate kultuuriinimeste hingeellu.

Kui eelmisel korral andis vastuseid noor rnb-talent Pluuto, siis sel korral kaunistavad ankeedivormi Müürilehe elustiili- ja muusikatoimetaja mõtted. Mariliis Mõttus on naine, kes seikleb erinevate subkultuuride vahel ning toob lugejateni põnevaid intervjuusid, kontsertkogemusi ja head muusikat. Kõike seda, millesse isegi usume. Nii leidis Mariliis end harjumuspärase küsija rolli asemel hoopis vastaja rollist. Tutvu Sinagi!

Nimi: Mariliis Mõttus

Foto: Sander Rajamäe (IDA Raadio)

Vanus: 29

Elukutse: Muusika- ja veebitoimetaja

Värvikas lapsepõlvemälestus: Tervet üksikut lugu ma otseselt välja tooma ei hakkaks. Pigem on mul mingid mälupildid, mis kunagi meelest ei lähe porilombis rulliv sõbranna, Ameerikas elava sugulase saadetud esimesed lakk-kingad ja singikonserv 90ndate alguses, orava matused, veoka kasti kolimine ja venna väikse plahvatusega lõppenud limonaaditegu.

Iseloomuomadus, mida väärtustan: Empaatiavõime.

Olen hea: Muretsemises.

Olen õnnelik, kui: …õhus on kevadet.

Kui mul oleksid supervõimed, siis oskaksin: …ravida seni ravimatuid haiguseid.

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis see oleks: Eelmist vastust mitte arvestades, siis ilmselt on nii, et kui saad ühe asja korda, tahad muuta teist, nii et ma pigem ei hakkaks jumalat mängima.

Meelde jäänud või oluline tsitaat: Esimesena meenus Thomas Manni raamatust “Võlumägi” pärinev suitsetamist romantiseeriv lõik: “I don’t understand it,” Hans Castorp said. “I never understand how anybody can not smoke – it deprives a man of the best part of life, so to speak – or at least of a first class pleasure. When I wake up in the morning, I feel glad at the thought of being able to smoke all day, and when I eat, I look forward to smoking afterwards; I might almost say I only eat for the sake of being able to smoke – though of course that is more or less an exaggeration.

Minu kirjutatud lasteraamatu pealkiri oleks: “Kõige raskem küsimus”.

Tegevus, mida soovitan teha kurbadel hetkedel: Isiklikult ravin end muusikaga ja sõprade ringis.

3 põhjust, miks armastan oma elukutset: Esiteks on mul vedanud kolleegidega, kellest toredamaid ja vastutulelikumaid annab otsida. Teiseks võimaldab lehes töötamine uurida ja tutvustada erinevate nähtuste hingeelu. Minu puhul on selleks enamasti subkultuurid ning kõik sellega kaasnev. Viimaks pean oma tööd tänama kõigi nende põnevate indiviidide eest, kellega mul kohtuda on õnnestunud.

Mind viimasel ajal inspireerinud lugu: Juba pikemat aega on selleks Operanti “Be A Boy”.