“Ankeet” – krutskiga sissevaade muusikute, disainerite, kunstnike ning teiste värvikate kultuuriinimeste mõttemaailma.

Täna piilume melomaani hingesoppi. Vaatluse all on žanrivaba DJ ja IDA raadio saatevõlur, päikseline naine Triin Niinemets. Mida tema vastas? Tutvu!

Nimi: Triin Niinemets

Vanus: 30

Elukutse: Kutsumus muusikaga tegelemiseks, mis on andnud võimaluse täita aeg-ajalt DJ ja IDA raadios saatejuhi rolli.

Värvikas lapsepõlvemälestus: Lennart Meri sünniaastapäevaga seoses meenus seik, mil presidendi teise ametiaja lõpu lähendes, nii 2000. või 2001. aastal, kirjutasin talle enda Jippii.ee konto alt e-kirja. Nimelt kiitsin tema head tööd ja uurisin, kes tema arvates järgmiseks presidendiks saama peaks? Kesiganes siis ka ei vastanud mulle presidendi nimel, tänas mind heade sõnade eest ja avaldas lootust, et Eesti saab kindlasti väga hea uue presidendi.

Iseloomuomadus, mida väärtustan: Tasakaalukus.

Olen hea: …pannkoogitaigna kokku keerutamises, tolmuimemises ja inimeste utsitamises.

Olen õnnelik, kui: …südames on rahu ja kallid on terved ning hoitud.

Kui mul oleksid supervõimed, siis oskaksin: …ajas rännata!

Kui saaksin üleöö midagi muuta, siis see oleks: Mõjutada inimeste kaastundlikkust, mõistvust ja hoolivust, et nende tehtud kuri olematuks muuta. Eeskätt kõigi ja kõige suhtes, kes ise enda kaitsta ei saa.

Kui kohtaksin tulnukat, siis ütleksin talle: Kui me oleme suutelised ühise keele leidma uuriksin, milline on paik, kust ta tuleb.

Meelde jäänud või oluline tsitaat: Ma ei ole suur tsitaatide-lemb, küll on aga Sting’i lugu “Englisman in New York” oma helilise ja sõnalise poole pealt erakordne.

Minu kirjutatud lasteraamatu pealkiri oleks: “Käpik – paks, väike kass”

3 tegevust, mida soovitan teha kurbadel hetkedel: Selge on see, et õige muusika pakub leevendust. Samas on ka hetki, mil muusika on liiast ja siis tasuks ehk mõelda, kuidas käesolev olukord suures plaanis Sind arendab ja kasvatab ning see hetk on mööduv. Proovida olla kohal, kogu selles valus ja teisalt ka ilus.

3 põhjust, miks armastan oma elukutset: Hype, mida muusika kuulamine tekitab on kirjeldamatu ja võrreldamatu. Õige muusika õigel hetkel annab tohutult motivatsiooni ja jõudu. Muusika keel on universaalne, see kõnetab meid kõiki!

Lemmik mussialbum 2018: James Wolfgang Rassakas “Lõuna-Rakvere Underground Vol. 1”