Anna Kaneelina avaldas täna oma debüütalbumi “Anna Kaneelina”, mis pakub sisekaemuslikku diskussiooni mineva, oleva ja tulevaga. Plaadi helikeel võlub – see on mikstuur art popist, art rokist ja siin-seal eksperimentaalsetest kantri nootidest. Kauamängiv pakub kodumaa muusikamaastikule midagi täiesti uut, ta võrgutab oma helikeele ja ürgnaiseliku aususega. Aga täpsemalt?

Uudne arhetüüp
Anna pakub Eestile uue naisartisti arhetüübi. Laulja, kes räägib lugusid armastusest, südamevalust ja teekonnal olemisest. Kuigi nende muusikaline helikeel on erinev, meenutab lauljanna oma femmefatalelikus melanhoolsuses olemuslikult Lana del Reyd. Küpsemas vormis. Tema muusika pakub õrnust, sireenilikku võrgutamist, emalikku armastust ning armastusega kaasnevaid tundmusi. 360-kraadist emotsioonide spektrit, mis viib oma ilus ja valus romantismi piirimaile. See on album lootusrikastele romantikutele.

Millist helirännakut Anna Kaneelina pakub?
Kõige kohasem tundub tõmmata paralleeli eksperimentaalse popmuusika ja art rokiga, mida ilmestab sireenilik vokaal. Koheselt meenuvad Kate Bush ja Fleetwood Mac. Üks oma kunstilise ja jõulise vokaaliga, teine oma kerge pop-rokiliku kulgemisega. Tegu on albumiga, mis mõjub kui sõõm värsket õhku Eesti muusikamaastikul.
Albumi korrapärased arranžeeringud ja poleeritud meloodiad annavad aimu sellest, et plaadiga on palju vaeva nähtud, ent seda ei ole kuulaja suureks rõõmuks liiga steriilseks lihvitud. Läbivalt on kuulda Erki Pärnoja kitarrikäike, Peedu Kassi bassi ning Filip Leymani trummimängu. Pärnojad on professionaalne muusikaline tiim ning partnerid toovad üksteisest välja tugevaid muusikalisi omadusi. Plaadil löövad osaliselt kaasa klahvidel ka Joel-Rasmus Remmel ja Levskist tuntud Konstantin Tsõbulevski, viimase sulest on valminud albumi üks eristuvamaid lugusid “Lilledes”.

Väljavõtteid lemmikutest
Album saab alguse mitmetähendusliku looga “This Is The Moment”. Meenutades, et kunagi pole “paremat hetke” kui tänane ja manifesteerides, teadlikult või mitte, Anna Pärnoja kulisside tagant lavavalgusesse astumise hetke. Justkui korrates mantrat. Lugu loob võluva alguse eelseisvaks helirännakuks.

Kauamängiva teine pala serveerib koheselt ühe suurima lemmiku. Loo “Washington” avaakordid loovad koheselt meeleolu ja viivad vesternlikule helimaastikule. Loo instrumentaal on geniaalselt lihtne ja kummituslik, lüürika hüpnotiseeriv. Veendu ise.

Pala “Lilledes” on kindlasti plaadi üks eristuvumaid ja üllatavamaid lugusid. Ainsa eestikeelse loona kuvab Anna hääl koos jaapanipärase skaala ja õhulise helipildi koostöös lummava pildi õitsevast lilleaiast. Autoriks on Konstantin Tsõbulevski.

“What Have I Done For Love” on emotsionaalne kasvamine, milles on nii helgust kui ka tumedamaid noote. Haprust, metsikut jõulisust ja rahu. Tundub, et lugu sümboliseerib teekonda, mis on nõudnud ohvreid, kasvamist ja lootusrikast elujanu.

Avastamisrõõmu jagub aga oluliselt rohkem. Lood nagu “Thunder“, “Simple True”, “Baby”, “Mother” jmt moodustavad teineteist täiendava terviku, mille lood arenevad harmooniliselt ühest teise, ent säilitavad unikaalse iseloomu. See on album, mis väärib kiitust ja kuulamist.

Anna Kaneelina muusika vajab intiimset kuulamist ja aega. Album on justkui kogumik hingest hinge rääkimata lugudest, läbikäidud teekondadest. Pean ausalt tunnistama, kapi-romantikuna olen väga igatsenud sedalaadi naisartisti, kes suudaks läbi kvaliteetse muusika kõneleda südamele. Lõpuks ometi on keegi, kes seda teeb!

Kontsert:
02.03 toimub Talvejazz 2019
raames Anna Kaneelina plaadiesitluskontsert KUMU auditooriumis. Pileti saad soetada Jazzkaare kodulehelt.
29.03 Tallinn Music Weeki raames F-Hoone Mustas saalis.
Koos lauljatariga on laval Erki Pärnoja kitarril, Joel-Rasmus Remmel klahvpillidel, Peedu Kass bassil ja Ahto Abner trummidel.

Plaat:
LP jõuab lettidele hiljemalt 19.02.
Plaati saab soetada 311.ee keskkonnast ning kõikidest Rahva Raamatu, Apollo ja hästivarustatud plaadipoodidest.