Ilmselt ei leidu Eestimaal palju inimesi, kes poleks kuulnud pop-soul lauljast Anett Kulbinist ehk ANETTist. Kui oma suurima edu saavutas muusik just viimasel Eesti Laulul, kus pääses superfinaali, siis vähem teada on fakt, et populaarse konkurssi lavalaudadel on Anett esinenud lausa neljal korral: 2014. ja 2015. aastal Wilhelmi koosseissus ning 2016. aastal sooloartistina, andes välja ka oma esimese singli “Strong”. Anett on olnud produktiivne artist, andes 2019. aastal välja debüütalbumi ning meie allikas sosistavad, et 2020. aasta sügisel saame kuulda naise sooja r&bsoul vokaali uuelt albumilt, mis on valmimas plaadifirma TIKS Rekordsi all. Nii pööramegi uue kauamängiva ootuses oma uudishimuliku pilgu ANETTi heliloomingusse. Laulja tutvustab oma sõnadega kolme pala “Write About Me”, “One Man Show” ja hiljuti välja antud lugu “get by”, mille video avaldati täna.

“Write About Me”
“See lugu sündis ühe täiesti ootamatu koostööna andeka kitarristi Frederik Küütsiga. Fredi kirjutas mulle, kas oleksin nõus midagi koos kirjutama või vähemalt proovima kirjutada. Loomulikult olin nõus, kuna olin kuulnud siit-sealt, mis ta juba varasemalt teinud oli ja olin lummatud. Saime kokku, kuulasime muusikat, rääkisime elust ja olust ning üsna kiirelt jõudsime kohta, kus saime üsna avameelselt rääkida ka üksteisega isiklikumatel teemadel. Senini olin pigem üksinda sõnu kirjutanud, seega koos kirjutamine mõjus natukene nagu teraapia sessioonina. Rullisime lahti erinevaid situatsioone, milles olnud olime ja leidsime pidepunkti, millega mõlemad suhestusime – lugu toksilisest armastusest. Enne selle loo kirjutamist ei uskunud, et saan kirjutada kellegiga koos loo, mis läheb mulle isiklikult lauljana alati seda esitades nii palju korda ning suhestun iga sõna ja fraasiga. Natukene tekitab sellise tunde, nagu Fredi oleks minu peas sobrada saanud ja mina tema omas, et selline asi sündida sai. Eks see on ka muidugi hea näide sellest, et “armastus” on alati olnud ja ilmselt ka jääb alatiseks üheks kõige universaalsemaks teemaks, mille pealt midagi luua, kuna see on miski, millel on üsna sarnased vormid ja etapid, enamus inimesi on olnud võrdlemisi sarnastes olukordades ilma, et oleks ühes suhtes olnud.”

“One Man Show”
“”One Man Show” on minu seniavaldatud lugudest üks isiklikumaid, kuna ei räägi mitte armastusest või mingist tundest, mille keegi minus tekitanud on, vaid see on miski, mis on ainult minu sees ringi tiirelnud. Lugu räägib ärevushoogudest, millega nüüdseks mõnda aega tagasi silmitsi seisin. Ärevushood oli miski, millest olin vaid kuulnud ja ise iialgi kogenud ei olnud, kuniks kogesin. See tunne oli iga kord murdev – tegi keha nõrgaks, pea tahtis plahvatada, tahtsin nutta röökida, vaikuses olla, vappusin. Püüdsin seda võtta enda jaoks kui midagi, millega pean elama õppima, kuna sain aru, et agressiivselt sellele vastu hakata ei saa, ükskõik kui väga ka ei tahaks. Loo sõnu kirjutades saingi “temale” laulda, temaga tuttavaks saada, küsida, miks ta minuga kaasas käib, küsida kuhu poole jooksma pean, et põgeneda. Jõudsin alati samasse punkti välja – vahet ei ole mismoodi ma tahan, et asjad oleks, see on miski, millega pean esialgu õppima elama – hingama lootuses, et saan tugevamaks ja ehk ühel päeval vabaks. Ehk siis, “It’s a one man show, and I’ve got nowhere to go, so if you stay in my head, then I gotta learn, how to live with you instead.” Tänaseks päevaks ei ole ühtegi sellist hetke tundnud juba üle aasta. Seega nüüd, kui seda lugu kontsertidel laulan, teeb see mind alati emotsionaalseks, aga samas olen pigem seda lauldes tänulik, et olen ehk vaimselt paremas ja tugevamas kohas.”

“get by”
“get by” on samuti lugu, mis on valminud koostööna ning sel korral selliste andekate-inspireerivate muusikutega nagu Joshua Stephenz ja Sander Mölder. Kohtusime eelmisel suvel Joshuaga minu stuudios ja ilma igasuguste ootusteta jämmisime, katsetasime erinevate harmooniate, meloodiate, sõnadega. Üllatuslikul kombel saime tol samal päeval valmis loo “get by”. Salvestasime telefoniga väikese demo, iseendale kuulamiseks-seedimiseks. Sellel oli meie endi jaoks kohe alguses mingi väga mõnus vibe ja tunnetus küljes ning olime väga rahul. Lasime lool natuke hingata ja olla. Sügisel hakkasime vaikselt produktsiooni poole pealt mõtlema, et kellega tahaksime koostööd teha. Sander Mölder on meie mõlema jaoks üks väga tuus ja andekas produtsent, kelle seni välja antud muusika nii inspireeriv ja huvitav tundus. Ühtlasi on tegemist väga hea souli tunnetusega produtsendiga ehk siis ideaalne kombo. Meie koostöö sujus väga hästi, stuudiosessioonid olid produktiivsed, aga sai alati nalja – klappisime väga hästi. Olen alati arvanud, et inimesed muusikas peavad klappima ka väljaspool muusikat ja meil läks väga hästi selles osas. Nokitsesime loo kallal üsna rahulikus tempos, kuna kõigil olid väga tihedad ajagraafikud, aga vaatamata sellele – valmis ta sai! Selle loo puhul meeldib mulle eriti avafraas: “I broke my heart and it feels good”. See keerab ühe armastuslauluna tunduva loo sõnumi kohe pea peale ja vaatab lahkuminekule minu jaoks täiesti uue nurga alt, sisendades kogu aeg, et seda ma ju tahtsingi.

Anett Spotifys:

ANETTi saad kuulda ja näha esinemas:
14. mai klubis Uus Laine
28. august Tallinn Music Week’il
12. oktoober festivalil Jazzkaar

Päisepilt: Tiina Õunmaa