Hiljuti ilmus bändil The Boondocks singel pealkirjaga “Leaving Yesterday”, mis tähistab kollektiivi jaoks uue epohhi algust. Ansambel otsustas naaseda toorema rokkmuusika juurde – lugu räägib mineviku seljatamisest ja uuest algusest. Kuniks küpseb plaaditäis paljutõotavat materjali, uurisime värske träki saamisloo kohta. Sissevaate laulu olemusele ja loomeprotsessile annab bändi trummar ning loo autor Karl Kevad! 

““Leaving Yesterday” on kirjutatud koroonapandeemia ja lockdowni alguses, kui kogu olukord mõjus meile eriti rängalt eeskätt kui bändile, kuid ka endile kui lihtsalt inimestele. The Boondocksi muusikaga on tihti nii olnud, et kui meelel on halvad mõtted, siis keelel on head. Minul tekkis igatahes tung tekitada kirglikku, lootusrikast feel-good muusikat.” The Boondocksi uus lugu räägib elus uue lehe pööramisest, murede unustamisest ja unistamisest. Selle sama tunnetusega läheneb kollektiiv ka oma järgmisele albumile. “Meid kimbutas vajadus naaseda toorema rokkmuusika juurde. See lugu funktsioneerib kindlasti meie järgmise helilise maailma avapauguna,” tõdeb Karl.

Lugu sai salvestatud Retrosonic stuudios koostöös José Diogo Nevesiga, kellega bänd mõnusalt sina-peale sai ning kellega ka tulevase materjali raames koostööd tehakse. “José aitas mõista, mis meie bändi essents on. Sain enda jaoks ka selgeks, et võiksime ennast käsitleda rohkem indie kui popp-bändina. Mida iganes need sõnad muidugi kellegi jaoks tähendavad… Kliiniliselt puhtaks boybandiks me igatahes hetkel ei pürgi,” selgitas Kevad.

“Leaving Yesterday” on saanud ka toetava video. Autori sõnul sündis muusikavideo suhteliselt improviseeritult, kus kogu protsess oli spontaanne. Nimelt, fotograaf Paul Meiesaar kutsus ansambli retromotelli-stiilis setile pildistama ja kohale jõudes tabas osalisi inspiratsioon. “Pauli vend Raul filmis meid möllamas samal ajal kui fotoshoot käis, sellepärast on meie taustal ka muud tegevust näha. Fotoshoot toimus paralleelselt video filmimisele. Motellituba haakub selle loo vintage juurtega ja reaalajas filmitud video mõjus meile väga ägeda peegeldusena “Leaving Yesterday” tuumiksõnumist — unustada minevik ja uus leht pöörata. Mõnes mõttes näemegi bändi esimest uut sammu tegemas, reaalajas. Teisalt, oleme tänaseks tagasi selles mornis kohas, millega pandeemia algas, ja kust “Leaving Yesterday” pärit on. Uued piirangud, kasvavad viirusenumbrid.”

Jäädes siiski positiivselt meelestatuks võtab Karl kenasti kokku, et samas tundub kõik negatiivne olevat ka kuidagi lõpusirgel: “Vahest tuleb 2021 ootamatult positiivne aasta. Meil on vähemalt loominguliselt hea hüppelaud olemas, millega lootusrikkalt uut kümnendit, uuelt lehelt, uuesti alustada.”

Kuula lugu ja vaata videot:


The Boondocks sotisiaalmeedias:
https://www.facebook.com/TheBoondocksBand
@theboongram

Päisefoto: Paul Meiesaar