Ekspordivalmis artistid saavad nüüd kandideerida arendusprogrammi HEMI Music Awards, mis annab parimatele võimaluse astuda üles mitmetel Kesk- ja Ida-Euroopa festivalidel. Taotluste esitamine on avatud kuni 23. jaanuarini 2022.

HEMI Music Awards (HMA) on artistidele suunatud programm, mille fookuses on rahvusvahelise karjääri arendamine. Oodatakse kandideerima artiste, kes soovivad jõuda uute turgude ja laiema publikuni. HMA korraldajaks on rahvusvaheline artiste ja muusikatööstuse professionaale toetav projekt Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI). Üleskutse on suunatud Eesti, Poola, Tšehhi, Sloveenia, Ungari, Rumeenia, Põhja-Makedoonia, Serbia ja Kreeka artistidele.

Osalejad valib välja 27-liikmeline rahvusvaheline žürii, kelle seas on festivalikorraldajad, promootorid, ekspordikontorite ja kontserdipaikade esindajad ning muusikaajakirjanikud üheksast HEMI partnerriigist. Eestist on žüriiliikmetena kaasatud Tallinn Music Week festivali kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla, ajakirjanik ja muusikakriitik Erik Morna ja Live Music Estonia haru juht Ingrid Stroom.

HEMI Music Awards 2022 jaotub kolmeks etapiks. Selle raames saavad žürii poolt valitud artistid osa neile suunatud arenguprogrammist ja kontaktiloomest, konsultatsioonidest rahvusvaheliste muusikatööstuse professionaalidega ning programmi viimases etapis tuge rahvusvahelisest meediakajastusest festivaliesinemisteni.

Kandideerida saavad sooloartistid ja muusikalised kollektiivid, mille liikmete vanus on vähemalt 18 eluaastat ning kelle alaliseks elukohaks on Eesti või mõni teine HEMI partnerriik. Artistil peab olema videosalvestus enda live-esinemisest. Taotluste esitamise tähtajaks on 23. jaanuar 2022. Kandideerimisel ei ole žanrilisi piiranguid ning osalemine on tasuta.

Esita taotlus siin: https://hemimusichub.com/open-call-2022/

Rohkem infot HEMI Music Awards kohta:
Jaanika Lillemaa, Music Estonia välisprojektide juht ja HEMI projekti koordinaator Eestis: jaanika@musicestonia.eu
Technopolis City of Athens, HEMI projekti peakoordinaator: info@hemimusichub.eu

 

HEMI projektist

Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI) on 10 muusikaorganisatsiooni koostöös toimuv rahvusvaheline projekt, mida toetab Euroopa Liit Loov Euroopa programmist 4 aasta jooksul (2020-2023). Klaster koosneb muusikaorganisatsioonidest ja ühendustest ning festivalide ja konverentside korraldajatest ja ekspordikontoritest. Ühe partnerina on kaasatud ka muusikaettevõtluse kool. HEMI visiooniks on luua jätkusuutlik platvorm eesmärgiga arendada novaatorlikke ärimudeleid, toetada kaasatud rahvusvahelisi sündmusi, luua inkubaator muusikaprofesionaalidele ning toetada artiste.

Koduleht: https://hemimusichub.com/