Head muusikud, ekspordivalmis artistid saavad nüüd kandideerida arendusprogrammi, mis annab parimatele võimaluse astuda üles mitmetel Kesk- ja Ida-Euroopa festivalidel. Taotluste esitamine on avatud kuni 23. detsembrini 2020.

HEMI Music Awards (HMA) on artistidele suunatud programm, mille fookuses on rahvusvahelise karjääri arendamine. Oodatakse kandideerima artiste, kes soovivad jõuda uute turgude ja laiema publikuni. HMA korraldajaks on rahvusvaheline artiste ja muusikatööstuse professionaale toetav projekt Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI). Üleskutse on suunatud Eesti, Poola, Tšehhi, Sloveenia, Ungari, Rumeenia, Põhja-Makedoonia, Serbia ja Kreeka artistidele.

Osalejad valib välja 27-liikmeline rahvusvaheline žürii, kelle seas on festivalikorraldajad, promootorid, ekspordikontorite ja kontserdipaikade esindajad ning muusikaajakirjanikud üheksast HEMI partnerriigist. Eestist on žüriiliikmetena kaasatud Tallinn Music Week festivali kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla, festivalikorraldaja Mihkel Kübar ja Music Estonia tegevjuht Ave Tölpt.

HEMI Music Awards 2021 koguväärtus on 36 000  eurot mis jaotub kolme etapi peale. Selle raames saavad valitud artistid osa neile suunatud arenguprogrammist ja kontaktiloomest, konsultatsioonidest rahvusvaheliste muusikatööstuse professionaalidega ning programmi viimases etapis tuge rahvusvahelisest meediakajastusest festivaliesinemisteni.

Kandideerida saavad sooloartistid ja muusikalised kollektiivid, mille liikmete vanus on vähemalt 18 eluaastat ning kelle alaliseks elukohaks on Eesti või mõni teine HEMI partnerriik. Taotluste esitamise tähtajaks on 23. detsember 2020 kell 23.59 CET. Kandideerimisel ei ole žanrilisi piiranguid ning osalemine on tasuta.

Esita taotlus siin: https://hemimusichub.com/awards

 

HEMI projektist
Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI) on 10 muusikaorganisatsiooni koostöös toimuv rahvusvaheline projekt, mida toetab Euroopa Liit Loov Euroopa programmist 4 aasta jooksul (2020-2023). Klaster koosneb muusikaorganisatsioonidest ja ühendustest ning festivalide ja konverentside korraldajatest ja ekspordikontoritest. Ühe partnerina on kaasatud ka muusikaettevõtluse kool. HEMI visiooniks on luua jätkusuutlik platvorm eesmärgiga arendada novaatorlikke ärimudeleid, toetada kaasatud rahvusvahelisi sündmusi, luua inkubaator muusikaprofesionaalidele ning toetada artiste.

Rohkem infot HEMI Music Awards kohta:
Eestis Music Estonia välisprojektide juht Martiina Putnik: martiina@musicestonia.eu
Technopolis City of Athens: info@hemimusichub.eu
Ürituse koduleht: https://hemimusichub.com/awards