Ütlen ausalt – enne evendi tekkimist sotsiaalmeedias ei teadnud ma sellisest artistist nagu Ata Kak midagi. Kuna ürituse korraldajaks on Haigla Pidu (jälgin nende tegemisi), siis mõtlesin uurida, mis värk on ning kellega tegu. Nii ma siis Interneti avarustesse sukeldusin. Tulemuseks mega avastus! Tõsiselt, be there. Tallinna külastab artist 27. oktoobril. Kontsert toimub klubis Hollywood. Facebooki lisatakse infot üsna pea, hetkel väga täpsemaid detaile ei ole.

Kes on Ata Kak?! Artist on pärit Ghanast, tema pärisnimi on Yaw Atta-Owusu ja kelle muusika levimise lugu teistele kontinentidele on väga kirev ning huvitav. Täpsemalt saab sellega tutvuda artiklis “The incredible story of Ata Kak’s Obaa Sima, the original Awesome Tape From Africa”. Kokkuvõtlikult öeldes oli Ata Kak’i loomingu levimise põhjuseks etnomuusika uurija, õpilase ning blogija Brian Shimkovitz’i avastus. Brian viibis uurimustöö põhjustel Ghanas ning soetas kokku palju erinevat muusikat, kaasa arvatud ka Ata Kak’i kasseti “Obaa Sima”. Hiljem rajas blogi Awsome Tapes From Africa, otsis üles muusiku enda ning 2015. aasta märtsis reliisiti Ata Kak’i album üle maailma. Tänaseks päevaks on Ata Kak’il palju esinemisi.

Mis artisti loomingusse puutub, siis tegu on lühidalt öeldes räpi ja house’i sugemetega muusikaga. Mõnus, temperamentne ja tantsuline afrikaani vaib. Aafriklaste jaoks väljendub kuulamine tantsu näol. Elektrooniline muusika kasutab rütmi hüpnotiseeriva mõju tekitamiseks, mis on omane ka algsele Aafrika muusikale.

Siit ka teile üks priceless video:

Kasutage ära võimalust nautida ehedat killukest Ghana kultuurist!