Kodumaise moemärgi August uus kevadsuvine kollektsioon jätkab brändile omase minimalismiga, kuid seda läbi uudse ning omanäolise mugavuse.

Augusti looja ja disaineri Äli Kargoja sõnul oli seekordses loomeprotsessis eesmärk rikastada kollektsiooni eelkõige omanäoliste mugavusrõivastega, ent teha seda läbi augustilikult elegantse prisma. „Selles valguses on brändi kevadsuvise kollektsiooniga lisandunud tootevalikusse muuhulgas dresskostüüm ning täiendust on saanud populaarne bambustrikotaaži seeria,” selgitab disainer. Kargoja ei tee ka saladust, et on teadlikult vähendanud uue kollektsiooni suurust, ent seeläbi on ka tootmismaht väga ettevaatlikult planeeritud.

Kangastest on kollektsioonis esindatud GOTS-sertifikaadiga orgaaniline puuvill, Eestis toodetud bambuskangas ja pidulikumas seerias domineeriv Tencel-kangas – toorpuidust valminud tehiskiud, mille tootmisprotsess on keskkonnasõbralik. Lisaks on antud kangas vastupidav kortsumisele, kergesti hooldatav ning isegi biolagunev. Kõik Augusti tooted on jätkuvalt valminud väikeseeriatena Eesti vabrikutes.

August on 2014. aastal loodud rõivabränd, milles ühinevad looduslikud kangad ning innovatiivne rõivadisain ning mis on pälvinud tunnustust nii kodumaiste tarbijate kui ka Eesti Moedisaini Liidu poolt. Augusti loojaks on eestlannast rõivadisainer Äli Kargoja, kes omandas moedisaini alase hariduse Pariisis Studio Berçot moekoolis. Pärast kogemust Nicolas Andreas Taralise (Pariis) ning Maison Martin Margiela (New York) ateljeedes naasis Kargoja 2014. aasta märtsis kodumaale, et viia ellu oma visioon rõivadisainist.

Augusti uue kevadsuvise kollektsiooniga on võimalik tutvuda eelneval kokkuleppel brändi stuudios Põhjala Tehases (Marati 5, Tallinn) või uuenduskuuri läbinud e-poes.

Jälgi moemärgi August tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.

Fotode autor: Silver Mikiver