Boombap’i hiilgeaegadel tuntuks saanud Ameerika hip-hop artist Bahamadia astub neljapäeval, 19.09 üles Fotografiska lavalaudadel ning loodetavasti toob endaga kaasa nii vanad klassikud albumilt “Kollage” kui ka muusikat nutiajastust, “Dialed Up” kollektsioonist.

Philadelphia linnast pärit Antonia D. Reed ehk Bahamadia alustas hip-hopis 90ndate aastate alguses. Pärast iseseisvalt välja antud singli “Funk Vibe” (1993) edu jäi ta silma duole Gang Starr ja üsna pea allkirjastas oma esimese plaadilepingu. Nii algas artisti jaoks täiesti uus ajastu, kinnistades oma nime hip-hop’i klassikute ridadesse. Tema debüütalbum “Kollage” ilmus aastal 1996 ning see on jätnud sügava jälje tema karjäärile kui ka hip-hop muusikasse üldisemalt. Kauamängiv on läbinisti produtseeritud suurnimede poolt, näiteks lõid selle valmimisel kaasa DJ Premier, Da Beatminerz, Ski, Guru ja The Roots.

2000. aastal nägi ilmavalgust album “BB Queen”, mille värskus üllatab siiani just eriti vanakooli jungle’i biidile räpitud “Pep Talk’iga”. Albumil lõid kaasa näiteks ka legendaarne Dwele ning Slum Village. Kolmanda kauamängiva “Good Rap Music” avaldas artist 2005. aastal ning sellel kõlavad mahe ja voolav jazz-rap ning ka mõned intensiivsema astumisega träkid.

Lisaks kolmele sooloalbumile on Bahamadia aastate jooksul paljudes projektides kaasa löönud ka külalisartistina – tema koostööde nimekirjas on suur hulk hip-hop artiste nagu näiteks juba eelpool nimetatud kollektiiv The Roots. Välja võiks tuua ka nimed Guru, Talib Kweli, Jedi Mind Tricks ja Erykah Badu. Ka hip-hop’i žanri piiridest väljuvaid koostööprojekte on Bahamadia teinud, nimetagem Roni Size’i, Morcheebat ja The Brand New Heavies’i.

Bahamadiat teatakse kui uuendusmeelset artisti ja trendide eelkäijat. Paljud artistid mainivad teda kui oma inspiratsiooni ja eeskuju. Kindlasti teatakse teda kui ühte kõikide aegade parimat ning jõulisemat nais MC-d, kes murdis tippu ajal, kui esiridadesse kuulusid vaid maskuliinsemad räpiesindajad. Bahamadia on endiselt ka muusikas aktiivne, tema viimane terava-kõlaline projekt kannab nime “Dialed Up” ning selle kontseptsiooniks on, et kogu muusika valmib nutitelefonis. Autori sõnul annab nutiajastu vabaduse luua muusikat ükskõik kus, ükskõik mis ajal.

Uksed avatakse kell 19:00
Kontsert algab kell 20:00

Piletid eelmüügis Ticketeris: https://www.ticketer.ee/bahamadia-fotografiska/

Eelmüügi pilet €15
Tavapilet €20
Sooduspilet kontsert + näitused €22
Pilet uksel €20

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/386900515308881/