Neo-boogie kuningas DāM-FunK on tuuril! Täna, 23.08 annab Fotografiskas live kontserdi Californiast pärit modernse funk-muusika helilooja ja vokalist DāM-FunK, kes kuulub legendaarse L.A. plaadifirma Stones Throw Records alla.

Damon “DāM-FunK” Riddick on moodsa funki kehastus ja neo-boogie žanri kroonikandja, arendades aastate jooksul oma eklektilist ja futuristlikku kõlapilti. Pärast tema debüüti Stones Throw plaadifirma all 2008. aastal on DāM-FunK’ist kujunenud jätkuvalt areneva funk-žanri edasiviiv jõud ja üks selle põnevamaid produtsente. Tema debüütalbumi “Toeachizown” ilmumisest täitub 10 aastat ning see on tema esimene kontsert Eestis.

2006. aastal algatas Damon koos sõpradega kiirelt ülipopulaarseks kujunenud klubiõhtu Funkmosphere klubis Carbon, mis taaselustas ja elavdas boogie skeenet terves linnas. Edukas üritusesari oli tõukejõuks Stones Throw plaadifirma alla koondumiseks. Partnerlusest plaadifirmaga on sündinud tema debüütplaat “Toeachizown” (2009) ja kauamängiv „Invite the Light“ (2015), kogumikplaat „Adolescent Funk“ (2010), “Higher” koos Steve Arringtoniga (2013) ja “7 Days of Funk”(2013) koos räpilegendiga Snoop Dogg. Tema värskeim, käesoleva aasta maikuus ilmunud lühialbum “STFU II” jätkab mõtteliselt sealt, kust tema “DJ-Kicks” kogumikplaat pooleli jäi. See on valik lugusid, mis on talle omaselt vähemalt sama dreamy kui nad on funky. DāM-FunK’i stiil on selgelt äratuntav ka eelmise aasta koostööst Christine’i and the Queens’iga (“Girlfriend / Damn, dis-moi”) ning remiksidest Cut Copy’ist ja The Avalanches’ist. Seitsme aasta taguses RBMA intervjuus on Damon öelnud, et tema eesmärgiks on kaotada klassierinevused – liita kokku kõrgklass ning streets, sest modernne funk paneb unustama normid ning pealiskaudsed sotsiaalsed staatused, mis on vastandumise peale ehitatud ühiskonna poolt konstrueeritud.

Uksed avatakse kell 20:30
Kontsert algab kell 22:00
Kontserdi afterparty JazzItUp! algab kell 23:00

Piletid eelmüügis Ticketeris: https://www.ticketer.ee/dam-funk-fotografiska-live/

Tavapilet €23
Sooduspilet kontsert + näitused €25
Pilet uksel €25

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/718239435276839/

Fotod: Lo Wilkinson