Neljapäeval, 14. septembril avatakse HOP galeriis tunnustatud ehtekunstniku Darja Popolitova näitus “Eros loading”, mille läbivaks teemaks on digitaalne intiimsus. Näha saab kahte ehteseeriat, mis loodi kasutades eksperimentaalseid tehnoloogiad ja jälgides inimeste käitumist erinevate isiklike seadmetega nagu tahvelarvutid või nutitelefonid.

“Robotlike vormidega ehteseeria pöörab tähelepanu sellele, kuidas me loome identiteete tehislike objektide kasutamise kaudu. Ka Nartsissos ei armu iseendasse, vaid enesekuvandi peegeldusse. Niisamuti on ka internetikasutaja lummatud enda eneseesitlusest Internetis, mis koosneb piltidest, tekstist ja müriaadist selfi’dest,”, kommenterib Darja Popolitova. “Kumjalt hübriidne ehteseeria tõstatab küsimusi intiimsusest, mida me loome tehniliste vahenditega – kuidas me neid füüsiliselt tunnetame?”, lisab kunstnik.

Doktorandi ja külalisõppejõuna Eesti Kunstiakadeemias tegutseva Darja lähenemine ehtekunstile kujunes üpingute ajal EKAs ning Bratislava Kunsti ja Disaini Akadeemias. Lisaks täiendas ta oma oskusi tuntud Viini disaineri Florian Ladstätter’i juures ning teda on juhendanud tunnustatud ehtekunstnik Tanel Veenre.

“Darja tundlikkus tabada ajastu vaimu ilma sellesse lahustumata on imetabane, olla korraga kõrval ja sees. Noore kunstniku otsingud ehtes tajumaks piiri, kus inimene sulab tehnoloogiasse, puudutavad midagi minu jaoks väga olemuslikku, inimese ürgset täiuse ja iluiha. Rääkides subkultuurses oma ajahetke keeles räägib Darja tegelikult ajatusest. Ma usun teda!”, räägib Veenre.

Sõrmedega ekraani puudutades, laadib Eros enda kohalolu. See on platooniline armastus, mis hoiab, tunnetab ja peegeldab meid. Vahest nutitelefon ning ehe ei olegi tänapäeval enam niivõrd erinevad?

Uuri lisa Facebookist.
Näitus on avatud: 14.09 – 26.09
Aadress: HOP galerii, Hobusepea 2, Tallinn

Lisainfo:
Darja Popolitova
darja@popolitova.com
+372 58283171