Lähikuud pakuvad kõigile klassikalise ja džässmuusika sõpradele nii mõndagi põnevat. Kuna sedalaadi kvaliteetmuusika otsimisele ja kontsertide selekteerimisele kulub omajagu aega, siis tegime teie eest natuke eeltööd ära – leiate alljärgnevalt 8 soovituslikku muusikaelamust. Ikka täitmaks teie kalendreid kultuursete sündmustega jaanuarist aprillini. Seejuures, viimane kuu tõotab tulla eriti rikkaliku valikuga, nimelt on Jazzkaar 2017 tõstmas pead.

Kultuursete elamusteni!

1. Cyrillus Kreek – Kadri Voorand Trio ja segakoori K.O.O.R kontsert
N 02.02  19:00 
Rapla Kultuurikeskus
R 03.02  19:00
Pärnu Kontserdimaja kammersaal
L 04.02  17:00 Klaassaal, Tallinna Lauluväljak

Kontsert, kus saab kuulda Cyrillus Kreegi ilmalikku koorimuusikat ja vaimulike rahvalaulude seadeid, Kadri Voorand Triole iseloomulikke improvisatsioone ning segakoori K.O.O.R. Ühtlasi sümboliseerivad need kontserdid segakoori esimest pisikest juubelit – täitub 5. tegevusaasta. Palju õnne!

Hind: €10 (täispilet)
Piletid leiad siit.


2. ERSO: Alternative Energy
L 25.02  19:00 Estonia Kontserdisaal, Tallinn

Kontsert, mida ootan suure põnevusega. Selles fenomenaalses heliruumis luuakse mikstuur elektroonilisest ja orkestrimuusikast. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri poolt tuleb esitamisele Marianne Liigi ja legendaarsete Ameerika heliloojate Bates’i ja Adams’i looming. Peakülalisdirigendiks on Olari Elts ning elektroonilise helimaailma eest vastutab meie ammune lemmik Sander Mölder. Kõlab võimsalt!

Hind: al €22 (täispilet)
Piletid leiad siit.

Chicago Sümfooniaorkester esitamas Mason Bates’i loodud heliteost “Alternative Energy”:


3. Kammerkoor “Head ööd, vend” ja Raul Talmar
L 18.03  18:00 Pauluse kirik, Tartu
P 19.03  18:00 Rootsi-Mihkli kirik, Tallinn

Kui eelmine suvi küsiti minult: “Mis on Sinu senise elu meeldejäävaim muusikaelamus,” ei osanud ma suurest ehmatusest kohe vastata – väärikaid kandidaate oli mitmeid, kuid ükski neist ei tundunud silmapaistvalt võimsam kui teine. Mõned kuud hiljem sattusin kammerkoori “Head ööd, vend” ja Pärt Uusbergi autoriloome kontserdile ning ma sain oma vastuse. Kes ei ole veel kammerkoori tegemistega kursis, siis soovitan minna neid kuulama. Nende repertuaarist leiate nii liigutavat eesti kooriklassikat kui ka kaasaaegset muusikat. Seekord tulevad esitamisele: Albrechtsberger Missa D-duur ja valitud osad Sisaski “Gloria Patri”‘st.

Hind: €5
Piletid on müügil koha peal.

Pärt Uusbergi lugu “Õhtu ilu” kammerkoori “Head ööd, vend” ja solistide Sirlen Rekkori ja Katre Pukki esituses:


4. Nouvelle Vague
N 20.04 19:00
Rock Cafe, Tallinn

Nouvelle Vague on eestlastele juba varasemalt tuntud prantsuse jazzansambel, mis on inspireeritud 60ndate aastate kohvikukultuurist ja uutest jazzivooludest. Bänd saabub aprillis oma maailmaturnee raames Eestisse. Kontserdil tulevad kuulamisele remix’id bändi tuntud materjalist, kaverid ja koosseisu originaallooming.

Hind: €31
Piletid leiad siit.

5. MARIA FAUST ja KIRA SKOV / Jazzkaar 2017
Aprilli algus (kuupäev avaldatakse veebruaris)

Maria Faust – ebatavalise helimaailmaga saksofonist, helilooja, jazzmuusik – on ühendanud jõud Taani popmuusiku Kira Skoviga. Naiste ühisprojekt “In the beginning” jõuab kuulajateni 3. märtsil. Eestimaa pinnal astuvad Maria ja Kira lavale juba aprillis. Kui Maria eelmine plaat, “Sacrum Facere” rääkis naise kohast külaühiskonnas enne pietismi tulekut, siis “In the beginning” jutustab lihtsast inimesest hammasrataste vahel, religioonist, kaotusevalust ja andestamisest.

Hind: Täpsustatakse veebruaris, hoia silma peal Jazzkaare programmil

Maria eelmine projekt “Sacrum Facere”:

 

6. GOGO PENGUIN / Jazzkaar 2017
R 21.04  22:30 Vaba Lava, Tallinn

GoGo Penguin on elektroonilist jazzi viljelev trio, mis hingab ja loob muusikat ühes rütmis. Kollektiiv koosneb kontrabassist, klaverist ja trummidest, mis toovad kuulajateni triphop’i, jazzi, roki ja klassikalise muusika sugemeid.

Hind: €25 (täispilet)
Piletid leiad siit.


6. MESHELL NDEGEOCELLO / Jazzkaar 2017
L 22.04  21:00 
Vaba Lava, Tallinn

Aprillikuu lõpusirgel võõrustab see kümnekordne Grammy nominent meid Jazzkaare raames tõeliselt feminiinse soul, funk, jazz, hip-hop’i retkega. Sametiselt hea!

Hind: €25 (täispilet)
Piletid leiad siit.


7. STEVE GADD / Jazzkaar 2017
K 26.04  21:00 Vaba Lava, Tallinn

Jazzkaar jätkab legendide toomist kodulavadele. Steve Gadd on kaasaja üks fenomenaalsemaid trummareid. Tema fantaasiarikas rütmi- ja kõlataju on ülemaailmselt tuntud, näiteks leiate mehe pillimängu legendaarsete muusikute plaatidelt nagu Simon & Garfunkel, B.B. King, Ray Charles, Eric Clapton, Steely Dan, Joe Cocker, Herb Alpert, Brecker Brothers, Paul McCartney jpt. Muideks, ajakiri Rolling Stone on Gaddi positsioneerinud kõigi aegade 100 parema trummari hulka – mehele kuulub auväärne 24. koht. Kontsert väärt kogemist!

Hind: €35 (täispilet)
Piletid leiad siit.