8. septembril avab Pariisi disaininädala raames uksed Eesti ehtedisainile pühendatud näitus Offset, mille korraldajaks on NID koostöös ehtekunstnik Darja Popolitovaga. Näitus on avatud Pariisi südames Marais linnaosas.

Kui eelmine aasta presenteeris NID eestimaist keraamikat, siis sel aastal otsustati keskenduda just ehtekunstile, kuna see on tõusnud viimaste aastate jooksul üheks tugevaimaks ja omanäolisemaks valdkonnaks Eesti disainimaastikul. Valiku puhul lähtuti eelkõige uute ja ootamatute materjalide kasutamisest. Omapärase materjalikasutuse näideteks võib tuua seened, euromündid, švammid ja vanad kristallvaasid.

Darja Popolitova sõnul lahkab Offset upcyclingu olemust, lõhkumise ning taasloomise naudingut. Tegu on värske pilguheitega igapäevastele objektidele, tuues välja neis peituva lisatähenduse. Näitusel saab näha Sille Luiga, Merlin Meremaa, Maarja Niinemägi, Darja Popolitova, Kairi Sirendi ja Tanel Veenre loomingut.

Offset on osa EV100 pidustustest.
Kes satub sel hetkel Pariisi, siis tasub kindlasti osaleda sündmuse avamispeol, kus loob mõnusa atmosfääri Makkouk Disque Club’ i muusika.

Avamispidu:
8. september kell 19:00

Näituse lahtiolekuajad:
8. september 14:00-22:00
9.-16. september 11:00-20:00

Aadress:
59 rue de Bretagne
75003, Paris

Uuri lisa NID kodulehelt.

Darja Popolitova kõrvarõngad ja prossid

Cover fotol: Tanel Veenre ehted