Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad, mille eesmärk on tunnustada ja motiveerida parimaid Eesti muusikatööstuses tegutsevaid ja selle arengule kaasaaitavaid isikuid, ootab veel viimaseid päevi kandidaate, kelle seast maikuus nominendid välja kuulutatakse. Kandidaatide esitamine kestab pühapäevani, 2. maini ning neid on võimalik üles seada Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad kodulehel.

Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad (EMEA) 2021 eesmärk on Eesti muusikavaldkonna ja selle tugistruktuuride esile toomine ning tunnustuse jagamine silmapaistvatele Eesti muusikaettevõtluse vallas tegutsevatele ja seda valdkonda edendavatele isikutele, manageridest kontserdipaikadeni ja valguskunstnikest muusikaettevõtjateni. Valdkondliku tähtsusega kultuurisündmuse auhindu antakse üle seitsmendat korda ning ühtekokku 17 kategoorias. Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021 peakorraldaja on Eesti muusikaettevõtluse esindusorganisatsioon ja arenduskeskus Music Estonia ning kaaskorraldajad Eesti Fonogrammitootjate Ühing ja Eesti Autorite Ühing. Partneriks on Tallinn Music Week.

Kandidaate esitada ja kandideerida saavad mistahes muusikalises žanris tegutsevad või oma tegevusega Eesti muusikavaldkonda toetavad isikud ja organisatsioonid, sealhulgas raadio- ja telekanalid, kontserdikorraldajad ja  kontserdipaigad. Funk Embassy Records, Aasta Muusikatootja 2020 eestvedaja Henrik Ehte sõnul mängib tunnustus kõige suuremat rolli tiimile ja artistidele: “See mõjub motivaatorina ja arusaamana, et ei tehta mingit alternatiivset põrandaalust värki, vaid tegemisi on märgatud. Kuna see on olnud seni muusika sootsiumi siseringi värk, siis on just nö teiste omasuguste seas tunnustuse saamine prestiižne ka selle ringi sees.”

Ehte lisab, et kandidaatide ülesseadmine oluline, sest annab ülevaate kardinatagustest tegijatest. “Muusikatööstuse taustajõud ei ole nii esil kui artistid ja bändid. Me ei näe neid, kes igapäevaselt kontoris või stuudios tegusid teevad selle nimel, et esinejad ja nende muusika silma paistaks. Hallide kardinalide tööst siin ja laias maailmas teavad mõned üksikud. Eriti tore, et sel aastal kogutakse kandidaate ja tehakse EMEA’d avalikus võtmes, sest nii saab sellest ka vahend tõsta teadlikkust muusikaettevõtjatest ka publiku seas.”

Kaarel Seina, Aasta Manager 2020 sõnul on EMEA auhind tunnustus, mida oli au vastu võtta. „Mul oli väga hea meel see auhind saada. See annab sulle teatud paigutuse selles tööstuses. Pärast seda jäi kindlasti muusikatööstuses mu nimi mõne inimese radarile, kes mind varem võibolla ei tundnud ja tänu sellele olen palju põnevaid pakkumisi saanud,“ rääkis Kaarel Sein Raadio 2 hommikuprogrammis.

Nominendid ja võitjad selguvad žürii hääletuse tulemusena ning hääletus toimub kahes voorus. Žürii hääletustulemuste alusel moodustub pingerida, mille esimesed kohad avalikustatakse nominentidena. Žüriisse kuulub ligi poolsada muusika erinevates valdkondades Eestis aktiivselt tegutsevat isikut. Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021 piduliku gala toimumisaeg on planeeritud juunisse.

Kandidaate on oodatud üles seadma kõik muusikatööstuses aktiivselt tegutsevad või selle valdkonnaga hästi kursis olevad isikud.

Kandidaatide esitamine: haaletus.musicestonia.eu
Eesti Muusikaettevõtluse Auhinnad 2021: https://emea.musicestonia.eu/

 

Päisefoto: Kalev Lilleorg