5.-10. juunil toimub Tartus ainulaadne moehuviliste elustiilifestival EFF (Estonian Fashion Festival), mis ühendab kolm Lõuna-Eesti suurimat moeetendust – Antoniuse moeetenduse, Mood-Performance-Tantsu ja OmaMoodi. 

Lisaks ühendab moefestival EFF mitmeid erinevaid sündmusi alustades moeturust ja MoeKunstiKinost lõpetades põnevate paneeldiskussioonidega, mille fookus sel aastal suunatud aeglasele moele ehk slow-fashion’ile. Tutvu kolme põhisündmusega lähemalt!

Mood-Performance-Tants
Aeg: 5. juunil
Koht: Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel
Tartu Kõrgema Kunstikooli moeetenduste seeria Mood-Performance-Tants (MPT) tähistab sel aastal juubelit, lavastus toimub juba 20. korda. Ainulaadne moeetendus ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga. Juubelipidustusteks tullakse esmakordselt lavastusega tagasi sinna, kust üritus ise ja loominguliselt moekad ideed alguse saavad – etendus toimub Tartu Kõrgema Kunstikooli õuel.

Antoniuse moeetendus
Aeg: 7. juunil
Koht: Eesti Rahva Muuseumis
Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatav Antoniuse moeetendus toimub kuuendat aastat ning on üheks olulisemaks noorte moeloojate väljundiks Lõuna-Eestis. Etendus on suunatud kantava moedisaini ehk valmisriiete demonstreerimisele, mida on võimalik skaleerida eri suurustesse ning millel on selge müügipotentsiaal.

OmaMood etendus
Aeg: 6. juunil

Koht: Eesti Rahva Muuseumis
Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia algatatud OmaMood toimub sel aastal 6. korda. OmaMood asetab rahvusliku käsitöö elemendid modernsesse rõivakonteksti, rääkides niiviisi iga kord uue, oma moodi loo – sellest ka etenduse pealkiri.

Koostöös Eesti ühe tuntuima modelliagentuuriga E.M.A viiakse 5. mail Tartu Kaubamajas läbi ka avalik casting, kus valitakse modellid kõikidele Eff’i etendustele. Modellideks on oodatud kõik olenemata vanusest, soost või modellimõõtudest. Loeb karakter! Registreeri ennast: www.fashionfestival.ee.

Moodsate kohtumisteni EFFil!

Tutvu EFFiga ka Facebookis ja Instagramis.