Eelmisel nädalal avati T1 kaubanduskeskuses Eesti Kunstiakadeemia IV kursuse moestilistide fotonäitus “Triip”, mis ammutab inspiratsiooni looduslikust ja linnatriibust. Näitusel näeb triibu tõlgendust erinevates meediumites: foto, illustratsioon ja ruumikujundus.

Et tunda ennast ühiskonnas kaitstuna, vajaliku ja ilusana, ehime ennast riietega ja loome enda ümber mustreid. Sebra ja inimese vahel võib luua paralleele. Väikese hobuse triibulise muster on kui kamuflaaž, mis sulandub ümbritsevaga ning jätab looma märkamatuks. Ohu korral on ta kiire ja põgeneb. Inimesi ümbritsevad ka pidevad ohud, kuid nende eest põgenemise tagajärjeks valed illusioonid, pealiskaudsus, kapseldumine…

Nii nagu triibumuster on unikaalne, on ka iga inimene individuaalne, nii nagu loomad hoiavad karjas kokku, on ka ühiskonnas märgata suurlinnastumist. Inimesed koonduvad, mis toob kaasa kiirustamist, pidevate probleemide lahendamist, mis omakorda tekitab stressi ja ükskõiksust. Mida närvilisem hing, seda rohkem on ihalus korrapärasuse järgi. Sirge triip sümboliseerib rangust, mis peegeldab vaoshoitust ja kontrollitud käitumist. Triibu laiust saab võrrelda sebra mustriga. Teooriakohaselt on kuumemas kohas elavatel loomadel mustrikontrastsus tugevam ja mustad triibud laiemad.

Näitus “Triip” jääb T1 kaubanduskeskuse 2. korrusel avatuks 31. jaanuarini.

Näitusel saab näha järgmiste tudengite töid: Liina Raidoja, Mari Riina Mölder, Kadri Vahar, Jasmin Isabel Kaunismäe, Triin Uustalu, Svea Paju, Piret Suviste, Hanna Saagpakk ja Katriann Kaasik.
Juhendaja Maiu Rõõmus.

Fotograaf: Riina Varol
MUA: Paul Holmberg
Modell: Janika Teldre

Loovjuht, stilist: Jasmin Isabel Kaunismäe

Loovjuht, stilist: Katriann Kaasik

Loovjuht, stilist: Hanna Saagpakk