22. märtsil algusega kell 19 toimub Viljandi pärimusmuusika aidas eksperimentaalne kontsertprojekt Sounditoorium, mida korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Publik naudib kontserti pärimusmuusika aidas, kuid esinejad asuvad samal ajal aga hoopis 900 meetri kaugusel Koidu seltsimajas.

Esitusele tuleb Kaarel Kuuse kirjutatud uuslooming, mida esitab 55-liikmeline vokaal-instrumentaalansambel. Ansamblis löövad kaasa ka Ugala teatri näitleja Adeele Sepp, räpipundist Öökülm tuntud MC Lord ehk Mart Rauba, pea kogu Kali Briis Band (Kaarel Kuusk, Laura Junson, Hans Kurvits, Erko Niit), Zetode liige Matis Leima, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval Campillo ning paljud teised osavad muusikud.

Kontsert kantakse Koidu seltsimajast pärimusmuusika aita üle live-ülekandena. Publik saab muusikute tegutsemisest osa suure ekraani vahendusel ning kogemust rikastavad mitmed audiovisuaalsed elemendid, näiteks ruumiline helilahendus, valguskujundus, dekoratsioonid ja lisaks mõningad üllatuslikud sõuelemendid. Live-ülekannet rikastavad lõigud dokumentaalfilmist, mis näitavad, kuidas selline omapärane kontsertprojekt sündis.

“Sounditoorium on üks mu hullumeelsematest ideedest, kuidas kontserti teha nii, et selle kvaliteet oleks võimalikult ideaalilähedane. Kvaliteedi all pean silmas nii heli, kuid ka kogemise juures sama olulist komponenti- visuaali. Muusikud on saali paigutatud akustilise täpsusega ning video- ja valgustiim koos kunstnikega loovad õhkkonna, mis vahendab muusikat vaataja ja kuulaja jaoks senisest erinevamas ja erilisemas keskkonnas,

kirjeldas projekti sündi Rauno Avel, kes õpib Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias helitehnoloogia erialal ning on ühtlasi Sounditooriumi idee autor.

Räpparina endale nime teinud MC Lord ehk Mart Rauba kirjeldab senist seotust projektiga:

“Proove külastades ma esialgu ei hoomanudki kogu ettevõtmise suurust, kuid nüüd pärast siiani toimunud proove, on asi selgemaks saanud! Ja täitsa uhke tunne on olla osa sellest ettevõtmisest! Publik võib valmistuda korralikuks ja kõrgetasemeliseks heliteoseks!”

Sounditooriumi idee tekkis peakorraldajal Rauno Avelil kaks aastat tagasi pärast Viljandi hansapäevi, kus ta helindas Viljandi laulu-ja tantsupeo live-ülekannet. Inspireerituna sealsetest sündmustest, tekkis Avelil soov ise mõni live-ülekanne korraldada, kuid mitte päris tavapärasel viisil. Kontserdi kontseptsiooni väljatöötamisel sai ta šnitti džässansamblist Snarky Puppy, kes on korraldanud kontserte stuudioruumis, et pakkuda kuulajatele võimalust osa saada võimalikult heast muusikakvaliteedist. Nõnda sündis ka Sounditooriumi idee: Avel tahtis publikuni tuua võimalikult kvaliteetse heliga kontserti, kuid samas viis selle Snarky Puppy kontseptsioonist veel edasi, lahutades publiku ning esinejad, et lisada kogemusele veel üks uutmoodi tahk.
Pileteid saab soetada Sounditooriumi veebis.
Hinnad algavad 5 eurost ning ulatuvad 20 euroni.
Lisaks on müügil ka “erilise fänni” pilet 150 euro eest, mis hõlmab endas kogu live-muusikat ja sellega kaasnevat melu Koidu Seltsimajas muusikute seas.

Sounditoorium Facebookis.

Lisainfo ja pressiteade:
Sandra Audova
Sounditooriumi pressijuht
sandraaudova@gmail.com