Kitarrist, helilooja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja avaldas eile oma täispika kauamängiva “Efterglow”, mis on jätkuks 2015. aasta lõpus ilmunud debüüt EP-le “Himmelbjerget”. Üsnagi pea toome Häppeningi sulest teieni intervjuu ning võluva fotomaterjali. Praegu aga loe värske albumi tagamaadest pressiteatest!

“Efterglow on ilmselt natuke ekspressiivsema loomuga kui Himmelbjerget. Kirjutasin lood üksi, aga salvestasin koos trummari Ulrik Ordingu ja klahvpillimängija/produtseni Filip Leymaniga. Käisime eelmisel suvel Positivusel esinemas ning otsustasin bändipoistele tagasilende mitte broneerida. Elephants From Neptune lubas meil oma proovikas aega veeta ning nii me seal salvestasimegi. Arvan, et seal sündis ka plaadi ekspressiivsus ja dünaamika, üksi oleks seda olnud keerulisem vormistada,”
räägib Erki.

“Tehniliselt otsisin ma selle plaadi juures mingit tasakaalu. Eluaegse bändimehe ja tiimimängijana tahtsin oma esimese plaadiga kogeda, mis tunne on olla ainus otsustaja ja vastutaja. Teise plaadiga tundsin, et vajan ikkagi lisaenergiat, ja otsustasin sammukese tagasi astuda. Mul hakkas üksinda ikkagi pisut igav. Kellegagi koos muusikat tehes on võimalus üllatuda ja viia kogu asi järgmisele tasandile. Ulriku trummimängu stiil ja Filipi hullud sündisaundid on tohutult inspireerivad. Seetõttu tahtsin nendega ühes ruumis viibida sel hetkel, kui oma lugudest ja ideedest tervikuid vorpima hakkasid. Mõnes loos teevad kaasa ka live-bändi liikmed Jonas Kaarnamets ning Peedu Kass, samuti minu elukaaslane Anna Põldvee,”
tunnistab ning arutleb autor.

“Uus album on pühendus kõigele mööduvale — melanhoolse ja filmimuusikaliku tunnetusega retrospektiiv, mida võib võrrelda kõigile tuttava suvelõpu nukrusega. Äratuntav western’ilik kitarri käsitlus, analoogsüntesaatorid ning ajareisile viivad rütmid loovad helimaastiku, mis on korraga tahumatu, õhkõrn ja müstiline. ”
– Erkki Tero

Foto: Tõnu Tunnel

Telli “Efterglow” 311 veebist!
Vinüül on hinnaga 19,90€.
CD-plaat on hinnaga 13,90€.

Pressiteade ja lisainfo:
Liina Karo
liina@madeinbaltics.eu