Tänavu viiendat tegutsemisaastat tähistav Estonian Funk Embassy kolib pidustustega Narva Vaba Lavale ja korraldab sünnipäevapeo telelainel. Funk Embassy TV Fest toob ühel õhtul lavale nii Lexsoul Dancemachine’i, Rita Ray ja Siim Aimla Funk Band’i kui ka Soome souliprintsi Bobby Oroza ja Sillamäe oma funkbändi Smoke’n’Smile.

“Inimestega koos praegu tähistada ei saa, next best thing on koguneda tulevasse kultuurimekasse Ida-Virumaale, et pidada maha telepidu, millest saab osa võtta kogu Eesti ja muu maailm,” ütles Estonian Funk Embassy saadik ja algataja Henrik Ehte.

Peamine põhjus, miks telepidu just Narvas korraldatakse, on soov aidata kaasa piiride kaotamisele eesti- ja venekeelsete kultuurisõprade vahel ning viia tähelepanu maakonnale, mis koroonapiirangutest tingitult raskustesse sattunud. “Funk-saatkond on alati seisnud hea selle eest, et inimestevahelisi piire vähendada ja üksteisele lähemale tuua. Nii tuuakse meie piiriäärne maakond kõigile lähemale läbi muusikasaate, kus vahelduvad ägedad bändid nii meilt kui võõrsilt.”

Õhtu jooksul astub üles Funk Embassy esindus koosseisus street-funk supergrupp Lexsoul Dancemachine; souli skeene värskeim õhusõõm Rita Ray; ning talendikas Siim Aimla ja tema Funk Band. Lisaks on üle lahe külla kutsutud Soome souli-sensatsioon Bobby Oroza. Muuhulgas teeb erilise etteaste Smoke’n’Smile – kohalikust regioonist Sillamäelt pärit grupp, kes oli aktiivne viimati 15 aastat tagasi. “Roman Ananjev salvestas 2000. aastate alguses uskumatu vaibiga kraami. See on taas pinnale kerkinud, näiteks lasi Detroidi plaadifirma välja nende singli, kogutud teosed ilmusid ka Bandcampi vahendusel”.

Funk Embassy TV Fest toimub laupäeval, 13. märtsil algusega 19:00 ning on tasuta jälgitav Telia Inspira kanalilt ning Estonian Funk Embassy Facebookis ja kodulehel funkembassy.eu/tv.

Estonian Funk Embassy Facebook / Instagram / Home page
Lexsoul Dancemachine Facebook / Instagram
Rita Ray Facebook / Instagram
Siim Aimla Funk Band Facebook / Instagram
Bobby Oroza (FI) Facebook / Instagram
Smoke’n’Smile Unite FacebookBandcamp