Euroopa muusikute arendusprogramm HEMI Music Awards (HMA) pakub ekspordivalmis artistidele Eestist Serbiani võimalust osaleda rahvusvahelises koolitusprogrammis ning esineda festivalilavadel Kesk- ja Ida-Euroopas. Sooviavaldusi HMA programmis osaluseks saab esitada kuni pühapäeva, 23. jaanuarini HMA veebilehel.

Rahvusvahelise artiste ja muusikatööstuse professionaale toetava projekti Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI) artistiprogramm HMA keskendub muusikute tegevuse arendamisele välisturgudel. Avaldusi esitama on oodatud Eesti, Poola, Tšehhi, Sloveenia, Ungari, Rumeenia, Põhja-Makedoonia, Serbia ja Kreeka muusikud, kes soovivad jõuda koduturult kaugemale ja laiema publikuni. Kandideerida saavad mistahes žanri sooloartistid ja muusikalised kollektiivid, mille liikmete vanus on vähemalt 18 eluaastat ning kelle alaliseks elukohaks on Eesti või mõni teine HEMI partnerriik. Eritingimuseks kanditatuuri esitamisel on kontserdi videosalvestuse olemasolu.

Mulluse HMA konkursi finaali üheks võitjaks oli Eesti elektroonikatrio I Wear* Experiment.

“Kui tahad kuulda ja näha, mida sa valesti teed ja kuidas bändina enda nõrku külgi arendada, siis peaksid kindlasti järgmisesse HMA programmi kandideerima,” kommenteeris kogemust bändi liige Hando Jaksi. “Meie jaoks olid süvendatud üks-ühele mentorsessioonid muusikatööstuse professionaalidega parim ja asjakohaseim õpe, mida keskkoolist saati kogenud oleme.”

23. jaanuariks saabuvatest avaldustest valib osalejad välja 27-liikmeline rahvusvaheline žürii, kelle seas on kontserdi- ja festivalikorraldajad, ekspordikontorite ja muusikaklubide esindajad ning muusikaajakirjanikud üheksast HEMI partnerriigist. Eestist on žürii koosluses Tallinn Music Weeki kommunikatsioonijuht Ingrid Kohtla, Raadio 2 muusikajuht Erik Morna ja Live Music Estonia haru juht Ingrid Stroom.

HMA 2022 toimub kolmes etapis, mille jooksul saavad žürii poolt välja valitud artistid osa arenguprogrammist ja kontaktiloomest ning konsultatsioonidest rahvusvaheliste muusikatööstuse professionaalidega. Programmi viimases etapis lisandub rahvusvaheline meediakajastus ja esinemised välisfestivalidel.

Kandideeri SIIT

Hub for the Exchange of Music Innovation (HEMI) on 10 muusikaorganisatsiooni koostöös toimuv rahvusvaheline projekt, mida toetab Euroopa Liit Loov Euroopa programmist 4 aasta jooksul (2020-2023). Klaster koosneb muusikaorganisatsioonidest ja -ühendustest ning festivalide ja konverentside korraldajatest ja ekspordikontoritest. Ühe partnerina on kaasatud ka muusikaettevõtluse kool. HEMI visiooniks on luua jätkusuutlik platvorm eesmärgiga arendada novaatorlikke ärimudeleid, toetada kaasatud rahvusvahelisi sündmusi, luua inkubaator muusikaprofessionaalidele ja toetada artiste.

HMA meediaprtnerid Eestis on Raadio 2 ja Häppening