Sellel laupäeval, 9. veebruaril toimub Tallinna Erinevate Tubade Klubis festivali Tudengijazz erikontsert, kus astub soolokavaga üles muusik Peedu Kass.

Tudengijazz on vanima traditsiooniga Eesti džässimuusikafestival, mis sai alguse juba 1982. aastal. Festival on Eesti jaoks märgilise tähtsusega – esimene festival toimus ENSV ajal, mil džässmuusika mängimine oli avalikult keelatud. Tudengijazzist sai oluline suunanäitaja ja inspireerija. Festivali põhieesmärk on läbi aegade olnud noortele muusikutele esinemisvõimaluste pakkumine. Täna toob Tudengijazz kokku noored talendid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest, et lisaks esinemisvõimalusele arendada rahvusvahelisi suhteid ja luua uusi kontakte. Noore muusikuna osales festivalil ka Peedu Kass, kes Tudengijazzi erikontserdil taas lavale astub.

Tänaseks on Peedu Kass hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa džässimaastikul. Mõned tuntumad koosseisud, milles ta kaasa lööb on näiteks Peedu Kass Momentum, Miljardid ja Erki Pärnoja: Efterglow. Ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ja mitmetele džässansamblitele. Peedu Kassi pillimäng kõlab rohkem kui kahekümnel plaadil. Kontsertreisid on viinud teda pea kõikjale – Euroopa, Ameerika Ühendriikide, Kanada ja ka Austraalia publiku ette. Kriitikute sõnul on kontrabass Peedu kätes palju enamat kui lihtsalt saatepill.

Erikontserdile on piletid saadaval Piletilevis, kuid ka uksel. Pileti hind €10.50.

Uksed avatakse kell 20.00. Kontsert algab kell 21.00.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/338229983570184/

Festival Tudengijazz 2019 toimub 14.-17. märtsil Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Sillamäel.

Foto: Maritta Anton