Reedel, 5. augusti pärastlõunal algas Intsikurmu Festival 2016, mis andis võimaluse ennast igapäevareaalsusest kaheks päevaks välja lülitada. Kaasa sai elada vanadele ja uutele lemmikutele nagu Mick Pedaja, Erki Pärnoja, Agent Fresco jpt. Häppening käis üritust oma kõrvaga kuulamas ning toob fookusesse mõttekilde sündmusest.
Alustame täiesti algusest. Olen Intsikurmul käinud aastaid ning selleaastane turundus tegi suure hüppe edasi. Samal ajal pani laiema kuulajaskonna kõnetamine mind muretsema festivali atmosfäärilise väärtuse pärast. Aga mu kartused olid asjata! Õhkkond oli varasematele aastatele kohaselt sümpaatne ja inimesed olid soojad. Suurem rahvahulk tõi muidugi esile mõned korralduslikud vajaka jäägid (toit sai vara otsa, telklas puudus WC jne), mida saavad korraldajad tulevastel aastatel rohkem jälgida.

IMG_0517
Aga nüüd magusa osa juurde. Artistid. Selleaastane line-up oli ehitatud ülesse mitmekülgselt. Muusikat oli erinevatele maitsetele ning artistid, kellest paar nädalat tagasi kirjutasime (loe SIIT) ei valmistanud pettumust. Kõige kirkama elamusena tooksin välja reedese Lexsoul Dancemachine’i, mis tõmbas isegi paduvihma ajal tantsima. Laupäevane üllataja oli Tommy Cash, kelle lavašõu ja energiatase on täiesti teisest maailmast. Põgusa tunde saad siit:

giphy

Gif: Felix Laasme (Hooligan Hamlet)

Mahedama muusika osas tooksin eraldi välja Ingrid Lukase, kelle lavaline olek jättis ürgmetsas toimuvale üritusele kohaselt haldjaliku templi. Instrumentaalmuusika austajad võisid samuti rahule jääda – Erki Pärnoja, Wolfredt, Micucu, Argo Vals Band esinesid oma vanas headuses. I Wear* Experimenti laiv oli võimas, bändi lavaline olek on aastatega teinud suure hüppe edasi. Ning natuke raskema muusika osas võitsid südame islandlased – Agent Fresco lennutas meid progressiivse roki tuultes. Järgmine nädal saate Häppeningist lugeda eksklusiivset intervjuud bändi solistiga. Oleme põnevil!
Kokkuvõttes, Põlva unisus ja Intsikurmu metsade sügavus räägivad lugusid. Viimased neli aastat on nad sositanud muusikafestivalist, mis võõrustab oma headusega. Laske tuleval aastal ka ennast võõrustada, on mida oodata!

Kuna üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna, siis naudi Intsikurmu Festivali läbi Häppeningi tiimi objektiivi!

Tekst: Kaisa Tooming (Häppening)
Fotod: Anni Viskus (Häppening)

IMG_0534IMG_0517IMG_0527IMG_0512IMG_0456 IMG_0453 IMG_0479IMG_0503IMG_0441

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad blogile Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.