Aastatuhandeid on filosoofid mõtisklenud ilu mõiste üle. Santayana leidis, et ilu on asja omadusena vaadeldav nauding. Hume’i meelest on ilu subjektiivne, see ei ole asjade eneste omadus, vaid hoopis vaimu tunnetus. Klassikalise käsitluse järgi määravad kauniduse teatud kindlad proportsioonid. Teooriaid on erinevaid ning seda ühte õiget leidma ei peagi. Täna ütleme, et ilu on vaataja silmades!

Just silmad ongi selle dokumentaal-editorial fotoseeria keskmeks. Fotograaf SADU inspireerus erilisest ilust. Teaduslikult nimetatakse seda haruldast nähtust heterokroomiaks. Heterokroomia on silmade värvierinevus, mida esineb vaid 1% inimestest. Looduse vingerpuss, mis on võluv ja isepärane. Nii saidki erakordselt kaunid daamid üles otsitud ning kaamera ette kutsutud. Lisaks said jäädvustatud ka nende neljajalgsed sõbrad.


Loovjuht/fotograaf: SADU
Stilist: Kristin Liias
Stilisti assistent: Maarja Vilumets
MUAH: Mari-Liis Jäe (MarMua), Maie Jaomaa
Modellid: Inna Past, Kristi Värik, Mailis Linde, Inga Tislar, husky Gabriel ja kass Turbo

Riided: Zara, Reserved
Ehted: TALI, Zara, Reserved

Täname koostöö eest Polhem PR Estonia ja Stuudio35!

NB! Fotode autoriõigused kuuluvad väljaandele Häppening. Häppening lubab kasutada fotosid AINULT juhul, kui meid informeeritakse ja terve tiimi referentsid märgitakse nähtavalt. Piltide kasutamiseks palun kontakteeruda: toomingkaisa@gmail.com.