Täna esietendub sotsiaalseid norme ja armastuse vorme käsitlev poeetiline teos Frustra. Installatiivne transformance leiab aset 6.-8. septembril Kolga mõisas.

Seitsme naise kujutluspilt kombineerub kõiki meeli ühendavaks installatsiooniks. Etendus tegeleb nii hoone kui ka selles viibivate külastajate konditsiooni muutmise ja muundamisega.

„Frustra” on sündinud naistevahelisest armastusest. See on võimas tunne ja enestelegi ootamatult sai sellest Teos. Frustra loojad selgitavad tagamaid: “Frustra on kasvanud teoseks juhuse tahtel. Me ei püüdle formaadi teostamise poole vaid teos lavastab end ise. Meie hulgas on küll kaks etenduskunstnikku, kuid loomise loogika ei järgi tavapärast teadatuntud strateegiat. Meil pole jagatud rolle, kõik kuulavad, mis meie ühises ruumis end ilmutab ning realiseerimine lähtub meie kõigi taustast ja nende kombineerimisest.

Kolga mõisas loodud kõiki meeli hõlmav installatiivne transformance avab maskuliinseid/feminiinseid mõttestruktuure ja lahustab sotsiaalseid norme. „Frustra” põhineb nii mõisa arhitektuuril, ajalool kui ka autorite omaloomingul. “Kohale tasub tulla, sest see on päris. See on vahetu kogemus. Kohal olles koged. Pärast on juba koopia,” lisavad kunstnikud.

5. septembril kolib Frustra kamp Kolga mõisa ja naaseb sealt viie päeva pärast. Selle aja sisse mahub viis etendust. See kuidas see olukord meid ja maailma transformeerib ja mis sellest ambivalentsuse plahvatusest sünnib on alles algus. Lavastus koosneb seitsmest installatsioonist ja kestab ligikaudu 70 minutit.

Transformance toimub Kolga Mõisas:
6. september kell 19:00
7. september kell 16:00 ja 19:00
8. september kell 16:00 ja 19:00

Piletid leiad Ticketerist.

Kunstnikud: Kadi Adrikorn, Sandra Mäesepp, Sille Pihlak, Arolin Raudva, Triin Ruumet, Maarja Tõnisson ja Marta Vaarix

Olfaktoorse elamuse on kureerinud Sume Hara juveeli- ja kõrgparfümeeriastuudiost Hyrv.

Etendust toetavad Eesti Kultuurkapital & Peenjoogivabrik Nudist & parfüümimaja Senyokô & Denim Dream.