Räpi kultusgrupi Toe Tag debüütkontserdist möödub tänavu 25 aastat ning selle tähistamiseks naasevad Genka ja Paul Oja sündmuskohta. 23. oktoobril leiab klubi Venus ruumides aset väga eriline live, mille kava aitavad koostada fännid.

Tallinna vanalinnas asuva Venuse keldrikorrusel asus omal ajal hoopis klubi nimega Bel Air ja 1996. aasta oktoobris astus seal esimest korda üles Eesti hiphopi ajaloo üks enim tuntust kogunud kollektiiv nimega Toe Tag, mille moodustasid Genka, Revo Jõgisalu ja Paul Oja. 25 aastat hiljem on Genka ja Paul Oja tagasi samas hoones, et kohaliku räpiajaloo üht tähtsündmust vääriliselt tähistada. Koos nendega on laval trummar Rainer Meinart, bassist Margo “Marx” Rindemaa ja kitarrist Tarvo Valm.

Toe Tag on välja andnud kolm albumit, mida on hinnanud kõrgelt nii fännid kui ka kriitikud. 1997. aasta detsembris ilmus kauaoodatud “The Real Kuhnja Homophobes”, aastal 2004 nägi ilmavalgust “Legendaarne” ning aastal 2009 jõudis kuulajateni “Kõik on Formuleerimise küsimus”. Eesti Muusika Auhindade jagamisel pälvisid viimased kaks kauamängivat parima hiphop albumi tiitli ning sama tunnustus koguti ka Hiphop.ee küsitlusel. “Livel teeme lugusid kõigi kolme albumi pealt,” lubab Genka. “Võib öelda, et esimese albumi pealt pole lugusid teinud pea 17 aastat.”

23. oktoobri kontserdi esinemiskava aitavad kokku panna fännid. Legendaarse sotsiaalmeedia vahendusel avaneb kõigile erakordne võimalus hääletada, milliseid Toe Tagi lugusid nad täpsemalt kuulda tahavad. “Mõningaid neist pole elu sees laval esitatud, nii et vabalt võib olla esimene kord üldse,” selgitab Genka.

Rohkem infot sündmuse kohta leiad SIIT.

Toe Tagi lavasünnipäeva puhul saavad fännid aga veel ühe kingituse. Kui mullu ilmusid Legendaarne Recordsi ja ka Eesti hiphopi ajaloo tähtsad albumid “Legendaarne” ja “Kõik on Formuleerimise küsimus” vinüülil, siis nüüd jõuavad need viimaks ka voogedastuskanalitesse.

Jälgi Legendaarse tegemisi:
Facebookis
Instagramis