Kodumaine moemaastik on saamas ühe moedisaineri võrra rikkamaks ning Häppening elab sellele värskele jõule kaasa. Nimelt on Eesti Kunstiakadeemia tudeng Gita Siimpoeg turule tulemas oma esimese rõivakollektsiooniga GITA, mis kajastab ehedalt autori enda karakterit. Selles on nooruslikkust, intrigeerivaid sõnumeid pluss kollektsiooni värvipalett on suve vastuvõtmiseks 100% kohane – pastelne ja helge. Nagu ühele “noorele-ja-tahtmist-täis” tegijale kohane, tahab Gita tuua värsket hingamist Eesti disainimaastikule. Armsad sõbrad…

Saage tuttavaks Gita Siimpojaga, noore disaineriga Eesti moemaastiku ukselävel!

Kes on Gita Siimpoeg?
Ma veel otsin seda, kes ma olen. Aga nii palju tean, et olen tavaline plikatirts Saaremaalt, kes tahab teha põnevaid asju. Avastan maailma ja selle kirjusid võimalusi ning otsin kohta, kuhu ennast paigutada. 

kirjadega

Oled tihedalt seotud erinevate ettevõtmistega: MULASABAKA, omad kunstnikulehte GITA, tegeled fotograafia, filminduse, tekstiilidisainiga ning oled valmistamas oma esimest rõivakollektsiooni. Kuidas jõudsid oma kirju tausta juurest rõivadisainini?
Ma jõudsin selleni Eesti Kunstiakadeemias. Olen tekstiilidisaini 2. kursuse tudeng ning sealt jõudsingi lõpuks rõivadisainini.

Et siis ikkagi kunstnik või disainer?
Ma ei tunne, et olen kunstnik. Ma võin öelda, et olen artsy ja väga kunstilembeline, aga kunstnik tundub olevat kuidagi suur sõna kuhu ennast paigutada. Disaineriga on sama lugu, ma ei julge ennast selleks nimetada lihtsalt selle pärast, et midagi loon.

Mul on neis mõlemas veel nii palju õppida. Aga kui pean valima, siis disainer! Disainimine on probleemile lahenduse leidmine, justkui tühja koha täitmine. Mulle meeldib kogu see protsess.   

Tean Sind juba lapsepõlvest saadik, räägi millal käis Sul see PLÕKS, et tahadki saada kunstnikuks/disaineriks?
Ma arvan, et see plõks käis mul 10.-11. klassis, kui hakkasin tulevikuks eriala valima. Esialgu olin kindel, et tahan minna Balti Filmi- ja Meediakooli, aga sain enne keskkooli lõppu aru, et filmindus pole ikkagi minule. Tundsin, et ma ei taha olla liinitööl ja mind ei huvita tehniline pool. Pigem huvitab just eneseväljenduslik pool, et mis sõnumit mu looming kannab. Vend soovitas katsetada graafilist disaini ja sealt läks kõik omasoodu edasi. Graafilise disaini asemel lõpetasin hoopis tekstiilidisaini erialal.

Kes ja mis Sind inspireerivad?

Ma ei otsi endale kindlaid eeskujusid ega autoreid. Olen selline inimene, et kui ma näen midagi, siis ma haaran sellest kohe kinni ning see hakkab mu tööd mõjutama.

Kui alustan tööga, siis ma ei vaata kunagi kusagilt inspiratsiooni, vaid hakkan enda nägemust teostama. Suunda hakkan otsima tavaliselt siis, kui jään kuhugi toppama. Mind inspireerivad võõrad inimesed tänavalt, sõbrad ning mina ise.

kirjadega5

Oled kontrastne inimene, Sinus on nii tomboy‘likkust kui ka naiselikkust . Kuidas kajastub see Su loomingus?
Ma arvan, et mu olemus kajastub väga hästi selles kollektsioonis, mida praegu teen. See on mugav ja sportlik, samal ajal ka tüdrukulik. Kollektsioon on mingis mõttes hästi minulik, samal ajal justkui pole ka (sest üldiselt kannan ma ainult musta värvi ja teksapükse).

Milline on olnud Sinu areng ajas, kuidas oled jõudnud selle inimeseni, kes oled praegu?
Olen teinud ja teen palju erinevaid asju. Mu areng on hästi erinev vastavalt erialale. Näiteks tekstiili olen õppinud alles kaks aastat ja tunnen, et mul on selles veel palju õppida. Samas kõik eelnevad loomingulised tegemised on mulle igat pidi kasulikud ja suunavad olnud.

Kuhu positsioneerid ennast võrreldes teiste Eesti tegijatega ja kuhu tahad oma kollektsiooniga jõuda?
Eesti disaini seostatakse väga tihti kas väga minimalistliku või naiseliku disaniga.

Tunnen, et tahan teha midagi teistsugust. Tahan tuua värskust ja mitmekülgsust. Mu looming pole minimalistlik ning samal ajal pole see ka ülinaiselik.

Pean mainima, et ma ei saa ennast veel kuhugi tegelikult positsioneerida, sest ma pole midagi lõplikku ja terviklikku loonud, see kõik on veel lahtine.

Oled toimetamas oma esimese kollektsiooniga isikliku kunstnikunime alt. Räägi selle tagamaadest lähemalt?
Kollektisooni idee sai alguse tegelikult ühest loengust, kus pidime grupiga looma põneva idee prindiks.
Pakkusin välja, et kombineerime antiikaja kujud tänapäevaste sõnumitega + ootamatute värvidega.
See läks meie õppejõududele hästi peale ning ma tahtsin kohe kollektsiooniga edasi minna. Teised grupist ei tulnud suure kollektsiooni ideega kaasa ja ma hakkasin seda kollektsiooni üksi edasi ajama.

Millest on see kollektsioon inspireeritud ja mis detaile kasutad?
Pastelsed värvid, college look, post-internet.

Mida tahad läbi oma loomingu jagada?

Tahan jutustada lugu läbi tekstiili ja erinevate sõnumite, mida on rõivastel näha. Tahan jagada moemaastiku teist poolt.

Sa ei pea ainult hullu panema ja šokeerima ega ainult minimalistlikku disaini tegema. See stiil pole midagi ainulaadset, aga see on justkui Eesti disainimaastikult puudu ja tahan seda tühja kohta täita.

kirjadega3

Kas jääd mitmele rindele toimetama või on Sul plaan ainult OMA asja hakata ajama?
Ma arvan, et ma pole nii püsiv inimene, et ma tahaksin ainult ühte asja teha, ilmselt jään ikkagi mitmele rindele toimetama. Tahan iga oma tegemist teatud punkti arendada.

Millal võime uusi loomingulisi saavutusi näha? Ning millise ettevõtmise raames?
AAAAAAAAAH! Lubadused! Ma ei taha midagi ära sõnuda ja spoilida. Küll näete! 😉

Kuhu siit edasi?
Sinna, kuhu jalad viivad!

Mis blogisid/saite jälgid inspiratsiooni kogumiseks:
Pinterest! Seal on lõpmatuseni pilte inspiratsiooniks.
Suur blogilugeja ma pole, aga Helene Vetiku blogil uustuus.ee hoian küll silma peal.
Ja loomulikult instagram:
Bricks Magazine
MATERIAL Girl Magazine
Kein Magazine
Haunt Magazine
watts.on

Mis disainibrändid Sind inspireerivad/kelle tegemisi jälgid?
Lazy Oaf
Marit Ilison
Roberta Einer
Ja mainin ära ka fotograafi killedbyjo kelle töö on alati on-point ja temaga koostööd tehes tead, et sealt tuleb ainult häid asju!

Telgitaguste fotojutustusest saa osa siin!
Pildistamise moodboard’iga tutvu siin!

Disainer/Modell: Gita Siimpoeg (GITA)
Fotograaf: Anni Viskus Photo
Loovidee/stilistika: Kaisa Tooming (Häppening)
MUA by Liisa Tooming
Hair by Kerttu Salujärv

kirjadega2

kirjadega4

kirjadega6

kirjadega7

kirjadega8