Kaks aastat tagasi ilmus moesõprade huviorbiiti noor disainer Gita Siimpoeg, kes raputas omanimelise brändiga GITA Tallinn Fashion Week’i. Noor naine on kogunud hoogu ja toob 20. oktoobril oma teise kollektsiooni “Trust No Bitch” taaskord Tallinn Fashion Week’i lavale. 

Kollektsiooni läbivaks värvitooniks on seekord oranž, mida iseloomustavad sõnad tugevus, julgus, tasakaal, areng, elujõud ja kirg. See tõmbab täielikult endasse või peletab hoopis eemale, tähistades erinevates kultuurides leppimist ebatäiuslikkusega ning soovi pidevalt edasi areneda. Need on ka lähtepunktid noorele disainerile tema praeguses loomefaasis.

Kui 2016. aastal tõi GITA lavale üheksa kostüümi, siis seekord on neid kokku kolmteist. “Mulle meeldib omavahel segada vastandlikke tehnikaid ja kasutada materjale, mille esmane otstarve ei olegi võibolla rõivadisain. Seetõttu ei ole ma loobunud ka rüiu (vaiba)tehnika kasutamisest. Eesmärk on ajada klassikaline segadusse. Mis ma sellest jalgrattast ikka enam leiutan, see on juba olemas. Püüan hoopis vanas heast klassikast luua midagi üllatavat ja šokeerivat,” iseloomustab disainer ise oma loomingut.

GITA teist kollektsiooni näeb 20. oktoobril algusega kell 17.00 Kultuurikatlas Tallinn Fashion Week 2018 raames.

Piletid jõuavad müügile 1. oktoobril ning on saadaval nii Piletilevis kui ka üritusel kohapeal.

Loe Gita Siimpojaga intervjuud.