Helilooja ja kitarrist Mauno Meesit annab sel reedel, 23. oktoobril kontserdi ürituse GROM_LIVE raames, mis toimub kino Sõpruse saalis. Koos Meesitiga astuvad lavale Tiit Kikas viiulil, Jaagup Tormis löökpillidel ja Karin Rask vokaalil. Kino ekraanile teeb visuaale Alyona Movko.

Kontserdil tuleb esitusele ambientne instrumentaalmuusika Meesiti albumitelt, telesarjast „Varjudemaa“ ja lubatud on jagada ka midagi salvestusjärgus olevalt uuelt plaadilt. Meesit on kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel, teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste muusikutega ning veab minimalistlikule- ja ambient muusikale keskendunud plaadifirmat Grainy Records.

„Kino Sõprus oma ajaloolise arhitektuuriga on olnud pikka aega üks mu lemmik kontserdikohti Tallinnas ja mul on tõeliselt suur rõõm, et saan just seal ruumis jagada kuulajatega oma muusikat ja koostööd suurepärase visuaalkunstniku Alyona Movkoga,“ ütleb Meesit.

Muusikaline ülesastumine toimub GROM_LIVE üritustesarja esimese kontserdi raames. GROM_LIVE on järgmisel aastal toimuva linnafestivali ideed kandev ürituste seeria, mille raames tahetakse kuulajateni tuua erinevaid kodumaiseid ja ka rahvusvahelisi artiste, reisida žanripiiride vahel ja viia publik kohtadesse, kus ei ole tavaks kontserte korraldada.

Samal õhtul esineb ka viieliikmeline Eesti instrumentaallbänd Ocean Districts, mis viljeleb rasket ja progressiivset sludge elementidega post-rokki. Kollektiiv on suurema osa oma ajast veetnud proovikas, kirjutades uut täispikka plaati, mis ilmub väga tõenäoliselt 2021. aasta alguses. Kontserdil tuleb esitusele mitu uut lugu järgmise plaadi pealt ning rohkem laive enne plaadi ilmumist bändil plaanis anda pole.

Uksed avatakse kl 20:30 ja kontsert algab kl 21:00.  Piletid on müügil kino Kosmose kodulehel ja kohapeal. Eelmüügi pilet 15€, ukselt 20€.

Päisefoto: Ergo Kuld