Festival Jazzkaar ei ole enam kaugel! Aeg on teha plaane kvaliteetseteks muusikaelamusteks. Eriolukorra tõttu kevadest sügisesse lükatud Jazzkaar toimub 9.-15. oktoobril ja 3. novembril ning nagu kombeks on, toob nautlejateni jazzmuusika erinevaid varjundeid. Sel korral pakub festival traditsioonilist jazzi, hingemuusikat, kargelt põhjamaist helikeelt, eriprojekti “Antarktika 200” ning armastatud kodumaiseid koosseise. Heitsime pilgu praegustele võimalustele sobivaks kohandatud programmile ning valisime oma lemmikud.

Häälesta end hea muusika lainele ja tutvu meie selleaastaste kontserdisoovitustega!

8. oktoober

RITA RAY (Eesti)
Algusega 19:00 Põlvas, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses
Eelmisel aastal debüütalbumi “Old Love Will Rust” välja andnud Kristi Raias ehk Rita Ray võitis paljude muusikasõprade südamed. Üle tüki aja, kui mitte üle kümnendite, on Eesti kontekstis koorunud diivalikku souli, suitsust rnb’d ja 70ndate maiguga diskot esitav artist. Ja mitte ainult esitav, vaid ka loov, sest kogu oma loomingu on ta kirjutanud ise. Naine laulab võimsalt, hingega hingest ja maalib oma häälega ette klassikaliselt kauni ja nostalgilise souli-ajastu. Tallinna kontsert on välja müüdud, seega kiirusta – Põlva kontserdile on veel pileteid saada! Lavaline koosseis: Rita Ray vokaalil, Artis Boriss klahvpillidel, Kristen Kütner kitarril, Jasper Alamaa bassil, Luiz Black perkussioonidel, Ott Adamson trummidel.
Pilet: 8.90-10.90€. Piletid leiad siit.
NB! 11. oktoobril toimuv Rita Ray Tallinna kontsert on välja müüdud!

9. oktoober

VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU “KOOSKÕLA LAHKHELID“ (Eesti)
Algusega 19:00 Tallinnas, Vabal Laval
Armastatud muusikud Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu tähistavad kümne aasta möödumist esmakordsest muusikalisest kohtumisest, mille aluseks oli Randalu uus nägemus Epliku loomingust. Tänavune juubelikontsert koondab tervikuks varasemad projektid. Kuuleme lugusid nii albumitelt „Kooskõla“ kui ka „Lahkhelid“, ent kindlasti ka Epliku uuematel lugudel põhinevat loomingut.
Pilet: 20-25€, alates oktoobrist 25-30€. Pileti leiad siit.
Kehtib ka 17. aprilliks 2020 ostetud pilet.

10. oktoober

MOONLIGHT BREAKFAST (Rumeenia-Austria)
Algusega kell 23:00 Tallinnas, Fotografiskas
Moonlight Breakfast on segu kosmilisest diskost, soulist, unenäolisest popist ja nostalgilistest viidetest 80ndate hitiajastule. Bändi tähelend sai alguse, kui neil avanes võimalus soojendusesinejana üles astuda Jamiroquai kontserdil. Tänaseks on nad jaganud lava selliste artistidega nagu Hurts, Macy Gray ja Massive Attack. Kollektiivi superpositiivne energia on kindlasti vaatamisväärsus omaette. Lisaks lausa sunnib jalga keerutama. Lavaline koosseis: trumm, klahvpillid ning klarnet Bazooka poolt; Christie on vokaalil, klahvpillidel ja sämpleril; Adita pärusmaaks on klahvpillid, kitarr, sämplid. 3D visuaale loob taustaks kunstnik Dan.
Pilet: 10-15€, alates oktoobrist 15-20€. Pileti leiad siit.
Kehtib ka 23. aprilliks 2020 ostetud pilet.

11. oktoober

RAMUEL TAFENAU “Gather Around”
Algusega kell 17:45 Tallinnas, Fotografiskas
Kui 2019. aasta detsembris ilmus Ramuel Tafenau debüütalbum “Gather Around”, olime positiivselt üllatunud – Eestis ei juhtu tihti, et trummar annab välja enda kirjutatud originaalloomingust tulvil plaadi. Seda erilisem, kui erandlik ponnistus kulmineerub sedavõrd särava tulemiga. Helgelt kõlav põhjamaine jazz album on terviklik ning laseb instrumentalistidel särada. Sellest kõigest on nüüd võimalus osa saada laivis! Lavaline koosseis: Joel Remmel klahvpillidel, Mihkel Mälgand bassil, Kalle Pilli kitarridel, Tobias Tammearu tenorsaksofonil, Allan Järve flüügelhornil, Johannes Laas kitarridel, Ramuel Tafenau trummidel. Lisaks on lavale oodata ka külalisesinejat.
Pilet: 10-15€, alates oktoobrist 13-18€. Pileti leiad siit.
Kehtib ka 26. aprilliks 2020 ostetud pilet.

12. oktoober

ANETT
Algusega kell 19:45 Tallinnas, Fotografiskas
Maheda olekuga kodumaine lauljatar Anett toob kuulajateni pop-souli, just modernsemas võtmes. 2019. aasta maikuus ilmus Anetti debüütalbum “All Over Again”, mis on kantud isiklikest, noore naise kogemustest nii iseenda kui artistina ning on stiililiselt inspireeritud modernsest ja eksperimentaalsest hingemuusikast. Tema mõjutajateks on lauljad nagu Solange, Mahalia ja Jorja Smith. Laval on üsna suur kollektiiv: Anett Kulbin vokaalil, Joonas Mattias Sarapuu klavereril, Johannes Laas kitarril, Heikko Remmel bassil, Jan Kulbin trummidel. Lisaks on oodata ka külalisi.
Pilet: 10-15€, alates oktoobrist 13-18€. Pileti leiad siit.
Kehtib ka 25. aprilliks 2020 ostetud pilet.

HUGAR (Island) / NIKLAS PASCHBURG (Saksamaa)
Algusega 21:00 Tallinnas, Vabal Laval
Multitalentide kooslus HUGAR (Bergur Þórisson ja Pétur Jónsson) loob puhast, põhjamaist ja karget saundi. Islandilt pärit “miski”, mida sõnadesse tihtilugu panna ei oskagi. Neid võiks kõrvutada loojatega nagu Sigur Rós ja Ólafur Arnalds. Meditatiivne ja heas mõttes melanhoolne muusika, mis paitab kõrvu ja hinge.
Samal, võiks öelda 2in1, kontserdil astub üles ka Saksa helilooja Niklas Paschburg, kelle loomingulised mõjutused paiknevad Nils Frahmi piirimail. Ta on geniaalne muusik, kelle oskused tulevad veel eriti hästi välja klaveriminimalismi, klassika ja elektroonika sidumisel.
Tallinna pilet: 15-20€, alates oktoobrist 20-25€. Pileti leiad siit.
Kehtib ka 21. aprilliks 2020 ostetud pilet.

NIKLAS PASCHBURG esineb ka 11. oktoobril alates 16:00 Tartu Elleri koolis
Tartu pilet: 6-10€, alates oktoobrist 10-15€. Pileti leiad siit.

15. oktoober

Jazzkaar 2020 lõpetamine: “Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits)
Algusega kell 19:00 Tallinnas, Coca-Cola Plaza
Tänavuseks Jazzkaare eriprojektiks on mitmekülgse jazzmuusiku ja helilooja Raun Juurika teos „Antarktika 200“, mis on pühendatud Antarktika avastamisele ja selle mandri erilisele loodusele. 28. jaanuaril 2020 möödus 200 aastat päevast, mil Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen silmas esimest korda Antarktikat. Selle tähistamiseks sõitis purjelaev “Admiral Bellingshausen” Eesti teadlastega Antarktikasse, juhtimaks tähelepanu keskkonna muutumisele polaaraladel. Polaarrändur Timo Palo kogus valgelt mandrilt põnevat ja värsket audiovisuaalset materjali, mida teoses kasutatakse elektroonika, jazzi ja klassikalise muusika mikstuuri võtmes. Teost esitavad: Raun Juurikas – helilooja, klahvpillid, elektroonika; Arve Henriksen – trompet; Brian Quinn – löökpillid; Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor;
Pilet: 20-25€, alates oktoobrist 25-30€. Pileti leiad siit.

 

Tutvu festivali kogu kava ja artistidega festivali kodulehel.

 

Meeldejäävaid elamusi!