Õdusa atmosfääriga suvefestival HOOVUS toimub 23.-24. juulil Vääna-Jõesuus, Rannapealse metsapargis. Sel aastal võõrustatakse külalisi kahel järjestikusel päeval, mil põimitakse kokku hea muusika, omanäoline kunst ning muud meelipaitavad elumaitsed.

Esialgne idee ürituseks sündis Mick ja Angeelia Pedajal mõni aasta tagasi koos mõnusa paigakesega metsaveerel, mis on ühtlasi Angeelia üks lapsepõlve maakohtadest. Soov oli põimida midagi mõlemi ühise nägemuse järgi. Just metsailu, meeltevärvid, meeltemaitsed, ökonoomsus, hea seltskond on sündmuse märksõnadeks.

Sel aastal saab metsapargi kohina saatel kuulda muusikat jazzist folgini. Üles astuvad Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, kelle album “In Duo with Mihkel Mälgand” valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020; Duo Ruut viib kuulajad rändama folkloori lainetele, soul-blues’i võnkeid jagab Josmarine, erilise helikeelega kostitab Velle, hingestatust serveerib laulja- ja lugude kirjutaja Mari Jürjens ning Mick Pedaja kostitab tantsulise DJ-set’iga.

Mitmekülgset muusikaprogrammi täiendavad kosutavad vaba aja tegevused. Kahepäevaselt koosolengult leiab rütmide töötoa Rauno Vaheri juhendamisel, hoovialal ja metsa all kohtab silmailu nii KunstiKuurist ning tutvuda saab erinevate eesti disainerite, kunstnike ja käsitööliste loominguga. Kohvikuala pakub head ja paremat täistaimset söögi-joogi poolist ning pisemad leiavad omale tegevust lastele mõeldud alas.

Kohtume hubasel Hoovusel!

Sündmuse leiad Facebookist.
Piletid Ticketerist.

Päisepilt: Kiur Kaasik