11.-14. juulil Orissaares maalilisel Illiku laiul toimuv elamusfestival I Land Sound 2019 serveerib rikkaliku valiku tantsumuusikat ning loomingulise töötubade, loengute ja kunstiprogrammi. Neljapäevane festival pakub kogemusi kehale, hingele ja vaimule. Kõigele sellele, mida saad füüsiliselt kui ka sisekaemuslikult kogeda. 

Suurendamaks Sinu festivali nautimist, valisime muusika ja töötubade programmist välja eredamad elamused kogemiseks. 

Mida teada?
Muusikaline programm leiab aset kuuel laval: Kai, Kuppel, Loojangu, Metsalava, Piidivabrik ja Terrass. Üldjuhul on DJ setid kahetunnised ning tantsida saad pärastlõunast varahommikuni.
Mitmekülgne töötubade programm toimub 10s kohas: Chill-, Käsitöö, Ilu ja Sauna alal, Mõnu telgis, Kupplis, Piidikas, Rannas, Platsil ja Metsa laval. 

Tutvu välja nopitud soovitustega!

NELJAPÄEV, 11. juuli

Muusika:
20:00-04:00 TIKS, Kai laval
Kes siis TIKSu ei armastaks? Kuuleb soul’i, funk’i, hiphop’i ja rnb’d. Kõike, mis teeb rõõmsaks ja mis residentidele meeldib. Peeter rangelt vinüülidel, Sander kombineerib vastavalt asukohtadele. 

22:00-04:00 Haigla Pidu, Terrassilava
Tallinna skeidi-skenest väljakasvanud üritusesari, mis on hoogne ja natuke kreisi. Muusikalisi piiranguid pole.

00:00-01:00 General One, Piidivabrik
Selektoril on geniaalsed oskused transi ja ekstaasi tekitamises. Repertuaar on alati pungil kaasahaaravatest elektroonilistest klassikutest.

Tegevused:
21:00-23:00 SUP Loojangu matk, Rand
Kas oled üldse käinud saarel, kui pole merre läinud?! Aeruta Karmeli juhendamisel surfilaual päikeseloojangusse. Muide, SUP matkad toimuvad igal õhtul. 

***

REEDE, 12. juuli

Muusika:
21:00-23:00 Kaspar Kivilo, Piidivabrik
Mürgisema ja süngema elektroonilise hüpnoosi avamäng. Algab pealinna
techno ja tech-house’i esinduse, ööklubi HALLi, joovastav muusikaretk.

00:00-02:00 Amber Muse Recordings: Taran & Lomov, Terrassilava
Külalisi naaberriigist. Bogdan Taranist ja Max Lomovist koosnev elektroonilist tantsumuusikat viljelev duo toob I Landile üllatusi. Muide, mehed selekteerivad muusikat ka Raadio 2 jaoks laupäeva öösiti. 

Tegevused:
11:30-13:00 Vinyasa jooga, Chill-ala
Alusta päeva keha ja vaimu vahel kontakti loomisega. Teadlikkuse praktikaga. Vinyasa jooga kombineerib hingamise ühest asendist teise liikumisega. Just sagedaste asendite muutuste tõttu peetakse vinyasa joogat kõrge energiatasemaga praktikaks. Tundi viib läbi Carolin.

13:30-15:00 Toon Vugts + Joo ja Joonista, Sauna ala
Väljenda ennast lõuendil ja skitseeri kohapealset elu ja olu.
Toon Vugts on lõpetanud Rotterdamis Willem de Kooningu Akadeemia, töötab vabakutselise illustraatorina ning vabal ajal juhendab kunstitunde.

15:00-16:00 House tants, Piidikas
Lendle eksosfääri. House tantsustiil baseerub keha lainelisel liikumisel muusika rütmis. Justkui voolaksid kaasa muusikaga.

21:00-23:00 SUP Loojangu matk, Rand

***

LAUPÄEV, 13. juuli

Muusika:
19:00-07:00 Piidivabrik, Kuppel
I Land Soundi peakorraldajate kodulava. Muusikat pakutakse rahulikust kulgemisest kuumade bängeriteni välja.

19:00-00:00 KLMN, Paul ja Mava, Terrassilava
Zenni ja tagasi. Kuuleb elektroonilist hüpnoosi ja spirituaalset-eksperimentaal-elektroonikat.

20:00-04:00 FUNK EMBASSY, Kai lava
Funk-muusika suursaatkonna residendid ja sõbrad selekteerivad parimaid palu ja hoiavad meeleolu laes. Puldi taga kohtab nii Henrik Ehtet, Roman Vjazemskit kui ka Robert Kähri, Kersten Kõrget ja Skidood. Avamäng on vinüüli-gurmaani Peeter Varese käes.

21:00-07:00 TJUUN IN, Piidivabrik
Trummi ja bassi kogu selle rütmilises võlus ja valikus! Taas on kokku saanud trummi ja bassi skeene kooshoidjad ja promootorid: muusikat valivad L.Eazy, Qba, To-Sha, Slammin ja Planeet (HeadRead). 

Tegevused:
11:30-13:00 Vinyasa jooga, Chill-ala
Puhastu! Teadliku jooga ja toortoit.ee asutaja, Ave Reimann juhendab sind läbi vinyasa jooga praktika. Vinyasa eripäraks on liigutuste ja hingamise sünkroonsus, tänu millele tõuseb kehatemperatuur, paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ning meel rahulikuks ja keskendunuks. Perfektne viis alustamaks päeva!

13:30-14:30 Zero waste Loeng Pål Martenson, Chill-ala
Minu silmis üks festivali oodatumaid hetki. Tänaseks üle dekaadi Göteborgi jäätmekäitlusega töötanud “nullkulu-aktivist” Pål Martenson on mees, kelle kogemustest on nii mõndagi õppida. Kust alustada nullkulu elustiiliga?, kuidas tarbida vähem?; kuidas saame meie tarbijatena mõjutada suurtööstuseid loobuma plastikust?; jne. Need on vaid mõned küsimused, mida loeng puudutab. Näiteks, Pål Martensson tegi katse ja suutis oma majapidamises tekkivad jäätmed sorteerida sedavõrd, et mitte taaskasutatavat prügi tekkis aasta jooksul vaid ca 1 kg. (Urva, 2012

15:00-16:00 Techno tants, Piidikas
Tants kui emotsionaalne purse. Techno tantsu üheks põhielemendiks on hüpped, põrked – sellele liigutusele taandub kogu klubi tants suures pildis (Toompere, 2016). Siin saad tantsida ennast vabaks.

21:00-23:00 SUP Loojangu matk, Rand

***

PÜHAPÄEV, 14. juuli

Muusika:
12:00-19:00 Rune Lindbæk (Nor), Terrassilava
Pehmema deep-house’i ja disko DJ, külaline Norrast. Hea viis taastuda peale pikka festivali.

19:00-22:00 Biit ME: Madis Nestor ja Taavi-Peeter Liiv, Terrassilava
Festivali lõpunoodiks saab Biit Me plaadipoe esindajate poolt hoolikalt valitud põks.

Tegevused:
13:00-15:00 Hingehelide töötuba, Metsa Lava
Festivali viimasel päeval saad terapeut Riin Hiieväli juhtimisel teha siserännaku iseendasse. Hingehelide töötoas ankurdatakse festivalipäevadel õhus olnud
parimad vibratsioonid nii meele kui ka keha tasandil. Hing pannakse
helisema sisemaailma rännaku abil. Töötuba juhendab holistiline terapeut Riin Hiieväli.

11:30-17:00 LAAT, Käsitöö ala
Pühapäeval pakutakse festivalikülalistele võimalus soetada head paremat kodumaistelt tegijatelt – alustades keraamikast lõpetades keskkonnasõbralike ehete, riiete ja kosmeetikaga. Laadale pääseb festivali passi kui ka päevapiletiga.

***

On mida oodata. Festival toimub 11.- 14. juuli Illiku laiul, Orissaares – neli kordumatut ööd ja üks kustumatu mälestus. 

Elamusteni!

Piletid soeta Ticketerist.
Ürituse leiad Facebookist.
Festivali jälgi Facebookis ja Instagramis.
Lisainfot uuri festivali kodulehelt.

Artikkel: Kaisa Tooming, Sandra Leushina