Alternatiivmuusika austajate südamed võitnud I Land Sound tuleb taas.  Elamusfestival toimub 11.-14. juulil Orissaares maalilisel Illiku laiul. Sündmus ühendab parima, mida võivad pakkuda muusika, kunst, loodus ja koosviibimine.

Festivali eesmärk on tuua kokku Eesti intelligentse tantsumuusika pioneerid, pakkuda kasvulava ja väljendusruumi visuaalse ja kujutava kunsti kooslustele ning harida vaimu hoolikalt valitud töötubade, vestlusringide, loengute ning lavastustega.
I Land Sound 2019 toob kokku paljud erinevad muusikalised ja kunstilised kooslused nii Eestist kui välismaalt koosnedes neljast peamisest tegevussuunast:

1) Muusikaline programm, mis koosneb kuuest lavast: Kai, Kuppel, Loojangu, Metsalava, Piidivabrik ja Terrass. Kõik artistid osalevad festivalil residentide või külalistena mõne Eesti või välismaise klubi, peosarja või raadiosaate koosseisus, tuues kokku rohkem kui 20 kooslust ning üle 100 DJ Eestist või välismaalt. Tegemist ei ole n-ö. klassikalise festivaliga – I Land Soundilt puuduvad peaesinejad ja pealavad ning kõigil on võrdsed võimalused enda kuuldavaks ja nähtavaks tegemisel.

2) Kunstiprogramm
Festival on üles ehitatud koostööle muusika- ja kunstikollektiivide vahel. I Land Soundi tarbe- ja kujutava kunsti eesmärk on luua korduskasutatavatest materjalidest praktilised ning püsivad eksponaadid mitmetete Eesti kunstnike ühisloome tulemusena.

3) Mitmekülgne töötubade programm
Sel aastal keskendutakse kolmele suuremale valdkonnale: keha ja vaimu koostöö, vanarahva mängud ja kombed ning keskkond ja taaskasutus. Loengute sarja siht on 2019. aastal piiride ületamine ja stereotüüpide purustamine. Loengud johtuvad festivali nimest “I Land Sound”, kus süübime inimese, looduse ja maa ning helide rolli meie ümber. Loengud on vormilt lühikesed ja kontsentreeritud nn. “TEDx’i” võtmes. Täpsema programmikajastuse anname teile Häppeningis lähinädalatel.

4) Loodussõbralikud praktikad
Festivali osaks on loodussõbralikke praktikaid tutvustav ja edendav projekt I Land Green. Siinkohal tahan tõsta I Land Soundi eeskujuks teistele kodumaa üritustele. Festival peab väga lugu keskkonnasäästlikkusest, mistõttu on lisaks kunstile ja muusikale üks festivali tähtis osa ka järjepidev keskkonnateadlikkuse projekt, mida igal aastal täiendatakse. I Land Sound on paik, kus kohtuvad keskkonnateadlikkus ja inimesed “üksikul saarel”, mis on suurepärane võimalus harida külastajaid ja muuta nende tarbimisharjumusi. Näiteks, Sel aastal on korraldajad panustanud suure osa oma energiast I Land Green programmile, mille raames on spetsiaalselt I Land Soundi jaoks disainitud ja valmistatud prügikastid ning põhjalik sorteerimissüsteem. Täpsemalt tutvustame I Land Greeni programmi järgmisel nädalal!

5) Toitlustus
I Land Sound toetab kodumaist. Toitlustajate ja baari sortimendi valik on tehtud lähtuvalt sellest põhimõttest. Kõikides baarides pakutakse spetsiaalselt festivali jaoks disainitud kokteile, mille maitsete loomiseks on kasutatud kohalikku tikrit, rabarberit, arooniat, astelpaju ja teisi hooajalisi saadusi. Toitlustajate puhul eelistatakse eestimaist toitu ja tooraineid ning jälgitakse mitmekülgsust. Igal toitlustajal on kohustus lisada menüüsse vähemalt üks lihavaba toit, kasutada korduvkasutatavaid päris nõusid ning valada joogid topsiringi topsidesse.

Festival toimub 11.- 14. juuli Illiku laiul, Orissaares – neli kordumatut ööd ja üks kustumatu mälestus. Muide, I Land Sound on festival, mis peab lugu mõnusast atmosfäärist ning seetõttu on pileteid müügil vaid piiratud koguses. Ole kiire, ole kohal!

Piletid soeta Ticketerist.
Ürituse leiad Facebookist.
Festivali jälgi Facebookis ja Instagramis.
Lisainfot uuri festivali kodulehelt.

Meelelahutusprogramm sünnib koostöös Fopaa ja Comedy Estonia-ga.

Tänaseks on festivali kavas enda kinnitanud:
9/11, Biit Me Record Store, Bling Productions, Estonian Funk Embassy, Haigla Pidu, Hall, Helind, Nastja Riist, Öömaja, Piidivabrik, Psÿdja, Raadio 2, Still Out, Sünk, Tiks, Tjuun In, Välk, Vilsandi Trance, Zenni ja Tagasi. 2019. aastal esinevad festivalil ka kaks kollektiivi välismaalt. Esiteks, Rumeenia festivali Pepita kollektiiv, kuhu kuuluvad DJ-d Lizz, Cosmjn, Vlad Arapasu, Robert Apetrei, Metafore, Robert Arcaz, Ertmi, Kazimir, jpt. Sarnaselt I Land Soundi stiiliga ühendab ka Pepita elektroonilist muusikat, alternatiivseid kunstikollektiive ja loodussõbralikke praktikaid. Ja teiseks välismaa külaliskoosseisuks on Helsingi ööelule vürtsi ja värskust andvad noored ja andekad muusikud, Post Bar Soomest – Daniel Kayrouz, Denzel, J.Lindroos, Justus Valtanen