Kodumaisest loomingust ei saa kunagi küll!

Juba mitu aastat olen imetlusega endasse ahminud Eesti andekate illustraatorite loomingut ning lõppu sellele romansile ei näe ma veel tulevat. Seekordse postitusega tahan teile tutvustada nelja andekat inimest, kelle tööd on jätnud mulle sügava mulje. Tegu on illustraatoritega, kes suudavad visualiseerida oma fantaasiarikka maailma peenetundelise värvitaju ja stiilse detailsusega.

Laskem nende loomingul enda eest rääkida – tere tulemast illustratsioonimaailma!

1. Kärt Einasto
Kärdi näol on tegu Tallinnas pesitseva graafilise disaineri ja illustraatoriga, kelle tööd on puhas visuaalne nauding. Tihti olen leidnud ennast mõtlemast, et kuidas Einasto suudab toota nii palju nii head materjali?! Tema töödes on mitmekülgsust, põnevaid vorme, originaalsust ja oi-kui-head-värvitunnetust. Veenduge ise!

K.Einasto Muscular Hydrostats

“Muscular hydrostats”, digijoonistus. Pilt: Kärt Einasto Behance

K.Einasto Intsikurmu Music Festival 2016 illustration

Intsikurmu muusikafestival 2016 plakat, digijoonistus. Pilt: Kärt Einasto Behance

Kärt Einasto

“Slurpee season”, digijoonistus. Pilt: Kärt Einasto Behance

2. Elina Kasesalu ehk Paper Cuts
Kes vähegi on kodumaisel illustratsioonimaastikul silma peal hoidnud teavad, et Elina on tõeline multitalent. Tegu on andeka graafilise disaineri, illustraatori ja mööblidisaineriga. Lisaks kõigele sellele on Elina andnud ka suure panuse Eesti illustratsioonimaastikule andes välja raamatud: “i: Noored Eesti illustraatorid” ja “i ruudus: Noored Eesti illustraatorid vol. 2” . Tema tööde stiilipuhtus ja värvitunnetus on lihtsalt muljet avaldavad.

panda+kass

Vasakult: “Panda”, akrüül lõuendil; “Portree kassiga”, akrüül lõuendil

spock

“On aeg valmistuda rannahooajaks”, akrüül vineeril

kohvikupilt

Kentmanni ja Sakala nurgal avatakse varsti uus kohvik, mille ühelt seinalt võite leida just selle pildi.

3. Pheriskoop 
Sellel vingel loojal on mitu nime. Pheriskoopi loomingus on tunda tugevaid mõjutusi erinevatest kultuuridest ja mütoloogiast. Tihtipeale kujutavad tema tööd erinevaid tegelasi, nägusid ja maske. Minu isiklikeks lemmikuteks on must-valged maskitööd, nendes on terviklikku geomeetrilisust ja kuhjaga antropoloogilisi peegeldusi.

Pilvez

“PILVEZ”, tintenpenn paberil. Jaanuar 2016. Fragment #Multistabi kalendrist. Pilt: FB Põhjamaade Hirm 9000

Alternatiivpanda

“ALTERNATIIVPANDA aka BAMBUSEÕGIJ”, lõuendile markeriga joonistatud. Pilt: FB Põhjamaade Hirm 9000

4. Jaan Sepp
Tartust pärit graafiline disainer ja bändi Forest Kämp solist. Jaani loomingule on omased loodusest inspireeritud karakterid ja kohad, mitmemõttelised sõnamängud ning tööde mahedalt hea koloriit. Tihtipeale viivad Jaani tööd Sind reisile – kas taevalaotusesse hõljuma, müstilistele metsaradadele või sügavasse meremaailma ujuma. Üks seiklus on garanteeritud!

SipElGaad

Bändi Forest Kämp esikalbumi “Sip El Gaad” cover, digijoonistus

J.Sepp2

“Hõljuk”, pastakas

J.Sepp

“Aga miks mitte?”, digijoonistus

Cover pilt: Elina Kasesalu

Palju andekaid illustraatoreid leidub Eestis veel! Kui Sulle meeldis, mida nägid, siis sea sammud lähimasse raamatupoodi ja soeta endale raamatud: “i: Noored Eesti illustraatorid” ja/või “i ruudus: Noored Eesti illustraatorid vol. 2”.  Soovitan soojalt.

Kaisa Tooming (Häppening)