Kodumaise disaini ja kunsti entusiastidele on see nimi juba ammu tuttav.
Eiko Ojala on tõenäoliselt üks kõrgeimalt hinnatud Eesti illustraatoreid maailmas – tema tööd on ilmunud ajakirjades Die Zeit, The Guardian, New York Times, New York Times Magazine, New Yorker, Washington Post, National Geographic Traveler jpt. Eestlastele on mehe tööd tuttavamad presidendi 2015. aasta jõulukaardilt ning näiteks Ewert and The Two Dragonsi viimaselt plaadikaanelt.

Isiklikult armusin Eiko töödesse eelkõige tema koloriiditaju, peene minimalismi ning signatuurse kihilise käekirja pärast.

Aga täpsemalt – Eiko signatuuriks on paberlõiget imiteerivad kihid ja varjudega mängimine. Ühe oma esimese äratuntavas stiilis loodud illustratsiooni lõi ta nüüdseks juba 8-9 aastat tagasi. Kuigi sarnane tehnika on tänaseks populariseerunud juba laiemas ringkonnas, on mehe töödes säilinud iseloomulik ja äratuntav käekiri. Eiko ise kirjeldab oma ideede visualiseerimisprotsessi järgmiselt:

“Ma võtan mõtte, toimetan selle läbi oma keha, läbi südame, läbi käe, läbi näppude, läbi pliiatsi paberile. Keha ja käsi ütlevad tihti osadele ideedele ei, aga osad ideed muudab ta palju paremaks… Sa lased oma kehal mõelda ja ise vaatad pealt.”
– Eiko Ojala, TEDxTallinn kõnes

Tutvuge!

Vaata Eiko töid siit.
Printe soeta siit.
Eikot esindab La Suite.ojala-1

ojala-2now-4

ojala-3

ojala-8Illustratsioonid on pärit Eiko Ojala kodulehelt.

Eiko loomemaailma tagamaadest: