Intsikurmu festivali teeb eriliseks sellele ainuomane energeetika – muinasjutuline mets, piisavalt läbimõeldud muusikaprogramm, kvaliteetne tänavatoiduala ja hubased metsarestoranid. Ka sel aastal on võimalus kogeda erilist muusikat ja lummavat keskkonda 3.-4. augustil juba koduseks saanud Intsikurmu metsapargis.

Heitsime programmile pilgu ning valisime line-up’ist kümme ootusärevust tekitavat artisti tutvumiseks ja kogemiseks:

Reede, 3. august

12EEK Monkey
15:00 Intsikurmu lava
Alustame festivali sügavama räpiga. 12EEK Monkey on kooslus kahe riimimehe, Genka ning Põhjamaade Hirmu vahel. 2017. aasta veebruaris ilmutas duo furoori tekitanud albumi “Xibalba Spa”, kus manatakse narratiiv postapokalüptilisest maailmast ning kus kohtuvad kodumaa räpile omased “Eesti lood”. Nende kodumaiste lugude meediumiteks on ülestõusnud zombi-räpparid, kelle sõnumid on täis sümboolikat. Pärismaallaslik vaib põrkub kokku urban-futurismiga. Kuna nende lavaline olek sobiks pigem õhtusesse aega, siis tekib veidi kahtlus, kas nemad on kõige sobilikumad festivali avaesinejateks? Igatahes, soovitame kasutada võimalust ning minna räpiduot kuulama!

Levski
20:00 Oru lava
Viieliikmeline ansambel, mille muusikaline sünergia tekitab eelkõige soojust. Romantiline ja pehme indie-rokk haarab endaga kaasa ka kõige tõsisema kuulaja. Õõtsuge lihtsate, kuid mõjuvate basskitarri lainetustega kaasa ja nautige kolme kõlava keele sümbioosi – laule esitatakse nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Sobib Intsikurmu varaõhtusesse metsapargi idülli ideaalselt.

Kiasmos
21:00 Intsikurmu lava
Meditatiivse ja atmosfäärilise islandiliku elektroonilise muusika austajad, siit tuleb kindel maiuspala teile. Kiasmos koosneb kahest liikmest – Janus Rasmussenist ning Ólafur Arnaldsist, viimane just tuntud minimalistliku klaveri virtuoosina. Tõeline rännak – aeg võtta rahulikumalt, hingata sisse värsket metsaõhku ja nautida voolavaid helisid.

Jimi Tenor
22:00 Oru lava
Soome multi-instrumentalist Jimi Tenor on mees, kes oskab mängida vist kõiki pille… Näiteks akustilist kitarri ja klaverit, bassi kalimbat, trumme ning erinevaid löökpille, elektrikitarri ja -klaverit, flööti, Hammondi ja Waltoni orelit, traditsioonilist orelit, süntesaatoreid, tamburiini, tenor saksofoni. You name it.  Lisaks tegeleb programmerimise ja laulmisega. Müstika, kas pole?! Artisti live-esinemised on tavaliselt hästi intiimset laadi, segu afroameerika rütmidest, eksperimentaalsusest ning häbitust glamuurist. Kindlasti meeldejääv kogemus.

Big Freedia
23:00 Intsikurmu lava
Bounce-liikumise kuninganna Big Freedia on New Orleansist pärit ülipõnev artist. Ebamaises drag klubikultuuri skeenes kasvanud liikumine on tänaseks päevaks kõlapinda saanud üle maailma. Seda just tänu A-listi staaridele nagu Drake ja Beyoncé, kes on kasutanud Big Freedia häält, energiat ja attitude’i, kuid jätnud ta kahjuks kummituslikku rolli, lisamata Freedia oma videotesse (sellel teemal on kirjutatud hariv artikkel Myles Johnsoni sulest). Sellegi poolest on Freedia looming saanud omale füüsilise näo, läbi artisti raske töö ja vaeva sooloprojektides. Avage oma meeled ja minge nautige ülevoolavat bounce-energiat.

Laupäev, 4. august

Pia Fraus
15:00 Intsikurmu lava
Festivali teise päeva avaartistiks on unenäoline Pia Fraus. Dream-pop’i võnked panevad unustama magamatuse ja laevad uue energiaga. Magus ja mahe algus uuele muusikat ja emotsioone täis päevale.

reket
18:00 Oru lava
Tom Urb ehk reket on hetkel ilmselt Eesti tuntuim MC. Enimmüüdud värske räpialbumiga “Rahu” tegi ta päris paljudele üks-null, figureerides edetabelites pea kõikide oma uue albumi träkkidega. Loodame, et uus looming on ka artistile endale rohkem särtsu sisse sütinud ning ta teeb ühe korraliku energilise laivi.

Conner Youngblood
20:00 Metsa lava
Põhjamaine muusika Ameerika Ühendriikides kasvanud afroameeriklase poolt. Ebatraditsiooniline seos, sest artist meenutab välimuselt pigem kaasaegse rnb lauljat, kui külma ja kurvameelse islandiliku muusika autorit. Kivi meie kapsaaeda – don’t judge a book by its cover. Ilus hingega muusika, mitte kuuma soul’i võtmes, vaid hoopis jaheda põhjamaa tuultest inspireerituna. Huvitav!

Ghostpoet
23:00 Intsikurmu lava
Tegu on kahekordse Mercury auhinna nominendiga. Ghostpoet on Briti kaasaegse muusika maastikul silmapaistev eksperimenteerija. Muusik oskab kindlasti kuulajaid võluda oma sügavusega ja üllatada erinevate muusikaliste žanrite läbipõimimisega.

Lexsoul Dancemachine
01:00 Intsikurmu lava
Selleaastasele Intsikurmu festivalile tõmbab väärika joone alla kodumaine nakkava energiaga hea-tuju ansambel Lexsoul Dancemachine. Paar aastat tagasi andis kollektiiv unustamatu laivi just nimelt Intsikurmus, kus rahvas hommikutundideni ennastunustavalt soojas paduvihmas tantsis. Kas ajalugu kordub?!

 

Tutvu Intsikurmu Festival 2018 täieliku programmiga kodulehelt.

Festivali pass on:
varajastele lindudele 55 eurot;
alates 13.07 65 eurot;
kohapeal 75 eurot;

Päevapilet on:
eelmüügis hinnaga 35 eurot;
kohapeal 40 eurot;

Piletid leiad Ticketerist.

Kohtumiseni Intsikurmul!

Foto: Kaisa Tooming