Festival Jazzkaar on Eesti kultuuri üks visiitkaarte ja Baltimaade suurim džässifestival, mis toimub aastast 1990. Kevad läheneb ja kauaoodatud festival Jazzkaar samuti. Ka sel korral on üles astuvate artistide ja kollektiivide nimistu mitmekesine, kokku kuuskümmend kontserti. 20.-29. aprillini aset leidva festivali kava on avalikustatud ning selle leiab Jazzkaare veebist. Kõikide kontsertide piletid on saadaval Piletilevis.

Meie töötasime samuti programmi läbi ning valisime oma lemmikud. Soovitusi palju. Kõik armastavad džässi!

20. aprill

Festivali avamine: “Saja lugu”
Algusega 19:00 Noblessneri sadamalinnakus, Allveelaeva 4 (Tallinn)
Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistades toob Jazzkaar lavalaudadele midagi erakordset – Erki Pärnoja uues heliteoses ning Jaak Printsi lavastuses sünnib poeetiline üldistus Eestist siin ja praegu. Kontsertlavastus “Saja lugu” on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eesti paigast. “Saja lugu” võtab ka visuaalse vormi: Kaupo Kikkase suureformaadilises ja mahukas fotoraamatus, mis portreteerib neid sadat Eesti inimest fotodel ning nende endi kõige isiklikumates mõtetes.

„Jazzkaar on alati uus ja eriline. Oleme uhked, et 29. toimumiskorral saame teha Eesti Vabariigile kingituse koos „Saja loo“ autorite, muusikute, saja armsa eesti inimese ja projekti toetajatega. Festivalil esitleme ka Eesti jazzmuusikute tänaseid saavutusi, inspireerivat Eesti jazzi tuleb kuulama tavapärasest rohkem välisajakirjanikke ja -delegaate,“
märkis festivali kunstiline juht Anne Erm.

Erki Pärnoja emotsionaalset teost esitavad parimad eesti muusikud eesotsas autoriga: klahvpillidel Joel-Rasmus Remmel, tšellol ja elektroonikal Sander Mölder, kontrabassil Peedu Kass, trummidel ja löökriistadel Kristjan Kallas, vokaalvärve lisavad Anna Põldvee ja Sänni Noormets ning mehist jõudu annab puhkpillirühm.
Pileti hinnad aprillini 40/30/20€ vastavalt istekohale. Pileti leiab siit, kui veel on.

Sander Mölder „Folk remixed“ + DJ Peeter Ehala (TIKS)
Algusega 23:59 Punases Majas (Tallinn)

Kevadfestivali avaõhtuks valmiv folgitöötlustega kava loob põnevaid tantsulisi versioone Saaremaa ja Muhu rahvalauludest. DJ Sander Mölderiga liituvad laval live-esituseks muusikud Sänni Noormets ja Jonas Kaarnamets. Peomeeleolu loob enne kontserti DJ Peeter Ehala (TIKS).
Pilet alates 10€ / aprillist alates 15€. Pileti leiab siit.

ROMARE (Suurbritannia)
Algusega kell 22:30 Vabal Laval (Tallinn)

Romare etteaste on kaasakiskuv küte hingestatud tantsumuusika austajatele. Artisti inspiratsiooniallikas on afro-ameerika mitmekülgne kultuur. 2015. aastal liitus Romare mõjuka plaadifirmaga Ninja Tune, kus samal aastal ilmunud debüütalbumist “Projections” sai muusiku kummardus afro-ameerika kultuuri eri nähtustele. Plaat valiti DJ Magazine poolt aasta albumiks. 2016. aastal ilmunud järjel “Love Songs: Part Two” on Romare võtted ja tehnika veelgi peenekoelisemad – alles on jäänud armastus vanade vinüülisämplite vastu, lisandunud on süntesaatorite ja akustiliste pillide kandev roll.
Õhtu koosseis: Romare/Archie Fairhurst – klahvpillid, elektroonika; Xander Wright – löökpillid, elektroonika; Daniel Fairhurst – flööt, saksofon.
Pilet alates 15€ / aprillist alates 20€. Pileti leiab siit.

Bremer/McKoy (Taani)
Algusega kell 19:00 Tartu Ülikooli aulas (Tartu)
Annavad kontserdi ka 21. aprillil Vabal Laval (Tallinn)
Duo loob kadunud aegade nostalgilisi toone, kõlades samaaegselt tänapäevasena. Neis on lihtsust ja selgust, mis paneb loomingu orgaaniliselt elama. Kontsert on kõigile, kes hindavad minimalismi, põhjamaist ilu, intiimsust ja sügavat bassi. Duolt on ilmunud kolm albumit, millest hiljutine, 2016. aastal ilmunud “Forsvinder” on juba muutunud melomaanide poolt hinnatud rariteediks.
Pilet 6-10€ Tartu / 15-20 € Tallinn. Pileti leiab siit.

21. aprill

Cory Henry & The Funk Apostles (USA)
Algusega kell 23:00 Vabal Laval (Tallinn)
Cory Henry on tunnustust kogunud organisti, pianisti, laulja ja gospelmuusikuna. Muusik on võitnud kolm Grammy auhinda. Oma loomes keskendub ta gospeli, džässi ja soul’i juurtele, näidates, et orelikõla ei ole mõeldud ainult kirikutseremooniateks. Cory Henry oskab futuristliku ja retro, eksperimentaalse ja klassikalise muusika ühte helimaailma kokku tuua.
Pilet alates 30€ / aprillist alates 40€. Pileti leiab siit.

Ashilevi (Eesti)
Algusega kell 21:00 Kultuuriklubis Tempel (Pärnu)
Annab kontserdi ka 27. aprillil Punases Majas (Tallinn)
Ashilevi nimeline koosseis tuli kokku 2016. aastal. Eelmisel aastal ilmusid kaks esimest singlit koos muusikavideotega, millele järgnesid ülesastumised festivalidel ja telesaadetes. Lauljatari Sanda Ashilevi süda kuulub soul ja rnb kõladele, meeleldi kuulab ta Jill Scott’i, Erykah Badu’d, Laura Mvula’t, kokkuvõttes hingestatud muusikat. Soul-neliku iga kontsert on unikaalne, mängeldes laial emotsioonideskaalal ning viies kuulajate meeled mõnusalt rändama.
Pilet 5-8€ Tartu / 10€ Tallinn. Pileti leiab siit.

25. aprill

KOMFORTRAUSCHEN (Saksamaa)
Algusega 23:00 Punases Majas (Tallinn)

Mis saab, kui kohtuvad džäss ja techno? Komfortrauschen koosneb rokilikust kitarr-bass-trummid koosseisust, kuid kõlab nagu suitsuse techno-muusika set. Traditsioonilisi pille on muidugi ka elektrooniliselt täiustanud, muutes näiteks naturaalsed trummilöögid klubi-biitideks. Huvitav kollektiiv, mida laivis jälgida ja kuulata.
Pilet alates 13€ / aprillist alates 18€. Pileti leiab siit.

26. aprill

Sons Of Kemet (Suurbritannia)
Algusega 21:30 Vabal Laval (Tallinn)
Kvartett ühendab oma kõlades džässi rokiga, lisades sinna mustreid kariibi ja aafrika traditsioonilisest muusikast. Grupi kõlavärvid sisaldavad rituaalseid toone ja vabadust, muusika on kord pidurdamatult funkiv, kord kõrgelennuline. Afrofuturistlike toonidega bänd avastab aina uusi alasid ja pöörab pea peale ettekujutuse ühekülgsest ja etteaimatavast džässikoosseisust.
Pilet alates 15€ / aprillist alates 20€. Pileti leiab siit.

Showcase-kontsert: Mauno Meesit Trio, Modulshtein, Argo Vals (Eesti)
Algusega kell 23:00 Punases Majas (Tallinn)
Mauno Meesit Trio – kasutades effektiplokke, 1940. aastate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre esitab Mauno Meesit oma trioga minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale. Koos Meesitiga on laval Jaagup Tormis löökpillidel ja Tiit Kikas viiulil.

Modulshtein – trio Modulshtein tuli kokku 2017. aasta suvel, eesmärgiga luua elektroonilise muusika trendidega mänglevat mitmekihilist instrumentaalmuusikat. Kolmiku muusikas võib kuulda mõjutusi acid džässist, d’n’b’st ja triphopist, segunedes omanäoliselt kirevaks eksperimendiks. Triosse kuuluvad helilooja ning klahvpilli- ja kitarrimängija Aleksandr Žedeljov, klarnetivirtuoos Marten Altrov ning efekti- ja rütmimeister DJ Bandit.

Argo Vals – laivelektroonika artist, kelle soololoomingus oli pikalt fookuses kitarr, kuid nüüdseks on sellele lisandunud trummimasinad ja rohkemate efektivärvingute kaasamine. Muusikaga on Vals tegelenud peaaegu terve elu. Kirjutab nii džäss-, indie– kui ka metalmuusika sugemetega lugusid erinevatele koosseisudele ja ka muusikat filmidele, telesaadetele ja tantsulavastustele.

Pilet alates 15€ / aprillist alates 20€. Pileti leiab siit.

27. aprill

Myles Sanko (Suurbritannia)
Algusega kell 22:00 Vabal Laval (Tallinn)
Soul-muusika armastajad, kontsert on teile. Kuulajaile, kes oskavad hinnata Otis Reddingi, Al Greeni ja James Browni aegumatut energiat, on Sanko sütitav looming tänuväärne leid kaasaegses mainstream-popist küllastunud muusikapildis.
Koosseis: Myles Sanko – vokaal, Gareth Lumbers -saksofon, Sam Ewens – trompet, Tom O’Grady – klahvpillid, Philip Stevenson – kitarr, Jon Mapp – bass, Rick Hudson – trummid.
Pilet alates 20€ / aprillist alates 25€. Pileti leiab siit.

28. aprill

Anna Põldvee Quartet (Eesti)
Algusega kell 20:30 Punases Majas (Tallinn)
Anna astub üles oma ansambliga, esitades lugusid unistamisest, olemisest ja unustamisest. Hetkel oma esimese soolo-albumi kallal töötav lauljanna esitab koos bändiga nii lugusid oma tulevaselt helikandjalt kui ka värskeid töötlusi oma varasemast repertuaarist. Bändi liikmed on Joel-Rasmus Remmel, Peedu Kass ja Ahto Abner.
Pilet alates 13€ / aprillist alates 18€. Pileti leiab siit.

WERKHA (Suurbritannia)
Algusega kell 23:00 Vabal Laval (Tallinn)
Eksperimentaalsema hiphopi austajad, siit midagi teile – 2012. aastal välja antud debüüt-EP “ Cube Y Puzzle” Werkha aka Tom A. Leah’ist  underground-tähe, kelle palad jõudsid ka jazziguru Gilles Petersoni saadetesse. Werkha palades saavad kokku afrobeathouse, bass, funk ja soul. Artisti live-esinemised kombineerivad kitarrimängu sämplitehnikate ja kohapeal sündivate rütmistruktuuridega.
Pilet alates 15€ / aprillist alates 20€. Pileti leiab siit.

Trump Conception (Eesti)
Algusega kell 23:59 Punases Majas (Tallinn)
PS. annavad kontserdi ka mõned päevad varem, 25. aprillil ERMis (Tartu)
Janno Trump ja tema juhitud 10-liikmeline gruuviorkester on paari aastaga tõusnud hinnatud tegijaks kohalikus džäss-funk skenes. Oma täidlase bigbändiliku kõla ja intensiivse muusikalise energia poolest peetakse kollektiivi hetkel üheks kõige võimsamaks koosseisuks Baltikumi džässis.
Pilet 13-18€ Tallinn / 6-10€ Tartu. Pileti leiab siit.

29. aprill

Bill Evans Petite Blonde II ”25 anniversary tour” feat. Dennis Chambers, Ulf Wakenius & Gary Grainger (USA)
Algusega kell 20:00 vabal Laval (Tallinn)
Maailma tippsaksofonist ja produtsent Bill Evans ammutab inspiratsioone ameerika muusika juurtest, americanast ja džässist endast. Praegusel turneel “Petite Blonde II” tähistab Bill Evans omanimelise grupi esinemiste 25ndat aastapäeva. Legendaarne trummar Dennis Chambers on  tuntust kogunud ainuomase mängutehnika- ja kiirusega, mis lubab mängelda paljude erinevate stiilide vahel. Bassist Gary Grainger tõusis muusikataevasse 70ndate lõpus, 90ndail sai temast lisaks ka nõutud heliinsener ja produtsent. Rootsist pärit kitarrist Ulf Wakenius omab oskust siduda suurepärase rütmitunnetuse lüürilise meloodiajoonisega.
Pilet alates 25€ / aprillist alates 30€. Pileti leiab siit.

Meeldejäävaid elamusi!