Kalendrid välja! Esmakordselt augustikuus toimuv eripalgeline festival Jazzkaar serveerib publikule taaskord nii klassikalist kui ka modernsemat jazzmuusikat. 23.-29. augustini muutub Telliskivi Loomelinnak jazzioaasiks, kus saab nautida nii vokaalmuusika erinevaid värvinguid kui ka instrumentaalmuusika tipptaset. Üles astuvad kümne maa muusikud kolmekümne kontserdiga, millest kakskümmed on kodumaa artistide päralt. Festivali peakorraldaja ja looja Anne Ermi sõnul on tänavuseks eesmärgiks pakkuda kodumaistele muusikutele võimalikult palju esinemisi.

Tutvusime programmiga ning seadsime ritta 9 kontserdisoovitust:

23. august

TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP
Algusega kell 19:45 Fotografiskas
Eesti staažikaim ja mitmekülgseim jazzpianist, legendaarne Tõnu Naissoo tähistab tänavu oma 70. sünnipäeva. Naissoo armastab klaveri kõrval ka süntesaatoreid, elektrilisi klahvpille ja hammondorelit. Electric Trio loomise mõte on  Naissool olnud ammu, elektrilised klahvpillid on teda huvitanud 1970-ndatest alates. Seekord astub ta lavale koos Mihkel Mälgandi, Ahto Abneri ning Mathieu Spaeteriga Electric Group nime all. Pilliarsenali moodustavad kitarr, basskitarrid, trummid ning külluslik valik klahvpille.
Pilet: 18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-
Soeta siit 

24. august

MART SOO & FLORIAN WALTER
Algusega kell 19:45 Fotografiskas
Mart Soo on hinnatud kitarrist, pedagoog ja helilooja, kes on olnud seotud põhiliselt kaasaegse jazzi, minimalismi, maailmamuusika, improvisatsioonilise ja eksperimentaalse muusikaga. Saksofonist, klarnetist ja helilooja Florian Walter tegutseb erinevates eksperimentaalpopi, kaasaegse jazzi, improvisatsiooni ning nüüdis- ja teatrimuusika koosseisudes, kus ta otsib uusi heliarendamise ja -loomise võimalusi, langemata traditsioonilistesse muusikalistesse stereotüüpidesse. See põnev kooslus tutvus 2015. aastal Wrocławis. Sellest ajast saadik on nad regulaarselt koos musitseerinud ning pakkunud kuulajatele ruumikaid õhustikke ja kontseptuaalset improvisatsiooni.
Pilet: 18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-
Soeta siit

25. august

TIN MEN AND THE TELEPHONE
Algusega kell 22:30 Fotografiskas
Jazz ning tehnoloogia. Innovaatiline hollandi trio Tin Men and the Telephone ühendab oma improviseeritud ja ainulaadsetel ülesastumistel live-elektroonika, hektilised visuaalid ja publiku vahetu osalemise unikaalse elamuse saavutamiseks. Koosseis haarab lennult oma loomingusse mõjutusi erinevatest stiilidest, sulandades helipilti motiive loodushäältest, masinlikest müradest, inimkõnest ja internetimeemidest. Peamisteks teemadeks on kliimamuutused, vandenõuteooriad ning poliitika. Iga nende show on 100% interaktiivne, võimaldades kuulajail osaleda ning protsessi juhtida. 
Pilet: 22.- / 17.-
Alates 10. august 25.- / 20.-
Soeta siit

26. august

MODULSHTEIN
Algusega kell 19:45 Fotografiskas
Instrumentaalsesse elektroonilise muusika rühmitusse Modulshtein kuuluvad klarnetist Marten Altrov, efekti- ja sämpliboss DJ Bandit ning helilooja, muusik ja produtsent Alexander Žedeljov. Nende muusikaline essents põhineb IDMil, tulevikku vaataval jazzil, ambient-muusikal ja downtempol. Huvitav pärl kodumaa muusika maastikult, igatahes.
Pilet: 18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-
Soeta siit

JESSE MARKIN
Algusega kell 21:00 Vabal laval
Jesse Markin on tõusnud Soome urban- ja indieskene üheks kuumemaks tegijaks. Markini muusika on ainulaadne sulam indie-popist, soulist, räpist, RnB‘st ja Aafrika folgist. Kuigi hiphop-taustaga Jesse Markin ei pea end päris lauljaks, astub tema muusika ühte sammu kaasaegse laulja-laulukirjutaja traditsiooniga, paigutudes rohkem britiliku kui ameerikaliku neo-souli artistide sfääri. Sisetunne ütleb, et tegu on ühe põnevamaima kontserdiga sel aastal.
Pilet: 25.- / 20.-
Alates 10. august 30.- / 25.-
Soeta siit

ARGO VALS BAND
Algusega kell 22:30 Fotografiskas
Eesti kitarristi Argo Valsi helimaailmale on omane õhulisus, kuid ka intensiivsus, pingestatus ja vabanemine, elektrooniline gruuv ja pidev otsingulisus. Teda inspireerib päris elu tihedas kooskõlas imaginaarsete maailmadega. Algselt ainult looper-tehnikale toetunud kitarrist on ajapikku oma paletti täiustanud rikkalikuma gammaga, tuues koos külalismuusikutega enda loomingu meditatiivsesse algolemusse post-rokilikke otsinguid ja progelikke paisutusi.
Pilet: 18.- / 13.-
Alates 10. august 20.- / 15.-
Soeta siit

27. august

THE MOTOWN SOUND
Algusega kell 21:30 Vabal Laval
Jazzkaarega koostöös tuuakse Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeva puhul lavale suurejooneline Motowni revüüprojekt 13-liikmelise suurkoosseisuga, mille hoogne entusiasm haarab kaasa ka kõige skeptilisema kuulaja ja popi kuldaja hitid saavad uue särava kuue. Rita Ray ja Robert Linna koos taustvokaalidega hoolitsevad vokaalpartiide eest. Vokalistidele on toeks entusiastlik taustabänd koos Motownile tunnusliku puhkpilligrupiga.
Pilet: 25.- / 20.-
Alates 10.august 30.- / 25.-
Soeta siit

ELLIP
Algusega kell 23:00 Fotografiskas
Võluva ELLIPi pärusmaaks on jazzi ja souli mahedus ning meloodiad, hip-hop’ile omased rütmid, esiletungivad bassiliinid ja elektroonilised kõlad. Praegu ütleb ta suures osas žanripiiridest lahti ning laseb muusikal dikteerida meloodia suuna. Jazzkaare kontserdil ühinevad temaga meile kõigile tuttavad muusikud – saksofonist Mairo Marjamaa, bassist Siim Avango ja trummar Kaspar Kalluste.
Pilet: 12.- / 10.-
Alates 10. august 15.- / 12.-
Soeta siit

28. august

NIK BÄRTSCH
Algusega kell 17:30 Vabal Laval
Šveitsi pianist Nik Bärtsch esindab instrumentalisti, helilooja ja improviseerijana ühest küljest Euroopa klassikalise suunaga jazzi, kuid on kujundanud põhikategooriate ülese ainulaadse muusikakeele. Tema rituaalne lähenemine muusika loomisele ammutab inspiratsiooni taandamise ja korduse ideedest ning Jaapani kultuurist.
Pilet: 25.- / 20.-
Alates 10. august 30.- / 25.-
Soeta siit

 

Tutvu kogu Jazzkaare programmiga:
https://jazzkaar.ee/programm/

Jazzkaar sotsiaalmeedias:
Facebook
Instagram