Aprill on jazzikuu ja traditsiooniliselt ka festivali Jazzkaar toimumisaeg, mille tähistamiseks kutsub festival kõiki õue liikuma ja kuulama värskelt valminud Jazzkaare audiogiidi, mis teeb jalutuskäigu, jooksu- või rattaringi põnevamaks, tutvustades seitset erinevat festivalikodu läbi aegade.

Kultuuripärandit aukohale seadvast audiogiidist kuuleb põnevaid jutustusi festivali koduks olnud hoonete ajaloost ja esinenud artistidest. Teekonda vürtsitavad lisaks värvikad mälestused ja muusikalised maiuspalad festivali arhiividest. “Kultuuripärandi hoidmine ja mõtestamine aitavad edasi anda oma ajastu kultuuri mitmepalgelist nägu. Oluliste kulutuurisündmuste talletamine koos ajaloolise taustsüsteemiga annab võimaluse mõista seda, kui pika tee oleme läbinud ning kuidas jõudnud tänasesse päeva. Jazzkaare 32 tegutsemisaasta jooksul on maailm meie ümber tohutult muutunud ja muutunud oleme meiegi. Äsja valminud audiogiid aitab läbi festivalikodude reflekteerida Jazzkaare kujunemislugu,” selgitab festival Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm.

Audiogiidi lahendus on inspireeritud festivali värvikast ajaloost: “Idee sündis kevadise festivalimelu igatsusest — oleme ju harjunud aprillikuus jazzi keskel olema. Nii lõime audiogiidi, mis tutvustab seitset erinevat Jazzkaare festivalikodu ning esinenud artiste läbi aegade, samuti kuuleb lugusid, mis tihti vaid kontserdikülastaja või -korraldaja mälus säilinud on. Et pandeemiast põhjustatud piirangute tingimustes on väljas liikumine ja jalutamine saanud väga populaarseks, tundus audiogiid just sobiv lahendus. Aitavad ju nii liikumine kui head emotsioonid muusikast hoida meie vaimset tervist,” märkis Jazzkaare produtsent Anu Luik.

Audiogiid viib publiku seitsmesse Jazzkaarele olulisse paika — Sakala keskus (aadress: Rävala puiestee 12), NO99 jazziklubi (aadress: Sakala 3), Vene Kultuurikeskus (aadress: Mere puiestee 5), Vaba Lava ja Fotografiska Tallinn (aadress: Telliskivi 60a-8/9), Tallinna Linnahall (aadress: Kalasadama 4), Merepaviljon (aadress: Sadama 25/4), Kumu kunstimuuseum (aadress: A. Weizenbergi 34). Teekond on läbitav nii jalutuskäigu, ratta- või jooksuringina — korraga või osade kaupa. Võta endale mõnusalt aega, pane pähe kõrvaklapid ning lase end sellel rännakul läbi Tallinna ja Jazzkaare kanda!

Sel aastal toimub 32. korda aset leidev jazzipidu augustikuu viimasel nädalavahetusel — 23.-30. augustini Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas.

Rännaku interaktiivse kaardi leiad siit.
Audiogiidi osi saab eraldi kuulata siit.

Lood panid kokku: Anu Luik, Hannele Känd, Reili Brandt, Kertu Kärk, Maret Mikk, Merli Antsmaa
Tekste luges: Sergo Vares
Salvestas: Kristjan Kallas

Foto: Rene Jakobson