Kolm tegijat Eesti kultuurimaastikul, Tallinn Music Week, Jazzkaar ja Eesti Jazzliit on üheks õhtuks ühendanud jõud ning toovad TMW’i raames publikuni maagiliselt maheda kontsertprogrammi. Üles astuvad artistid Eestist kui ka külalised välismaalt – Prantsusmaalt ja Suurbritanniast. 

Kui kirjutasime mõnda aega tagasi festivali Tallinn Music Week muusikaprogrammist ning andsime ka omapoolsed soovitused, siis seekord võtsime luubi alla 31. märtsil Vabal Laval toimuva jazz-õhtu, mille uksed avatakse kell 18:00. Kontserti programm jaguneb kahe lava vahel, mis hõlbustab helitehnika ning pillide sättimist ja annab kuulajatele ka väikese logistilise ülesande.

Tutvuge kavaga lähemalt:

1. LAVA:
19:30 Andre Maaker (EE) – armastatud kitarrist esitab laval soolokava. “Üksinda mängimine on justkui silmast-silma olek iseendaga, reageerimine väikseimatele võngetele endas ja nendest muusika kujundamine,” on Maaker öelnud.

20:30 Kadri Voorand & Mihkel Mälgand (EE) – Kadri Voorand on vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks aktiivsemaid bassiste. Mängitakse originaalloomingut, kus duo jätab ruumi improvisatsioonile ning kus nende muusikat kaunistab õhulisus ja elektroonika.
22:00 Debra’s Dream (FR)spoken word stiili viljelev primadonna, kes on pärit Prantsusmaalt. Gilles Peterson on ta kohta öelnud: “She’s got talent on the jazz funk for sure”.

23:00 Kirke Karja Quartet (EE) – kvartett alustas koos mängimist 2015. aastal. “Esitatakse peamiselt Kirke Karja omaloomingut, kuhu on juurde lisatud ka fragmente Karlheinz Stockhauseni ning Eduard Oja töödest. Ansambel eksperimenteerib erinevate parameetritega – vaikus ja müra, keerulised rütmistruktuurid ning harmooniajärgnevused, polütonaalsused ja minimalistlikud võtted; elektroonika ning akustilised kõlad,” seisab TMW kodulehel.
00:00 Jason Larnell Hunter (EE) – LA´st pärit trompetist ja helilooja elab hetkel Eestis ning on lähikuudel valmis uut muusikat avaldama. Muusiku käekiri segab lääneranniku jazz’i juuri modernsete suundadega. Tema loomingut võib soovitada nii kõrvadele kui hingele.

2. LAVA:
19:00 Tõnu Naissoo Hammond Trio (EE) – Tõnu Naissoo on Eesti jazzpianist ja Hammond on oreli mängija. Tõnu Naissoo Hammond Trio on andnud välja kauamängiva pealkirjaga “A Time There Was”. Tõeline Eesti jazzi-klassika!
20:00 Sooäär/Yaralyan/Ounaskari (EE) – Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia kontrabassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari on koos mänginud alates 2016. aasta algusest. TMW veebis kirjeldatakse triot järgmiselt: “Kollektiivi muusika keskmes on põhjamaiselt meloodiline helikeel ning viited armeenia rahvamuusikale ning samuti kuuluvad repertuaari improvisatsioonid J.S. Bachi teostele.”
21:00 Robert Jürjendal Music & Kaido Kirikmäe (EE) – selle duo olemuseks on kosmilise saundiga ambient´ilik ja spontaanne elektrooniline helimaastik. Kindlasti viib teid teisele planeedile!

22:30 Erki Pärnoja: EFTERGLOW (EE) – Pärnoja pakub melanhoolset, meditatiivset ja mõtlikku muusikaelamust. Helikeelde on segatud filmilikku, täpsemalt just western’ilikku voolavust. Võime reeta, et üsna pea saate Erki tegemistest lugeda ka ilmuvast intervjuust.

23:30 WorldService Project (UK) – TMW kirjutab: “Bändi teatraalne kontsertelamus on ühtaegu põnev, üllatav ja südantlõhestav ning teeb nendest Euroopa ühe parima laiv-ansambli.” Bänd on seganud kokku kaks äärmust, punki ja jazzi. Kõlab intrigeerivalt.

Pilet on saadaval Piletilevis. Hind 15€.
Ürituse leiate ka Facebookist.

Kvaliteetseid elamusi!