10. novembril toimub uhiuues techno-klubis HALL elektroonilise muusika pidudesari VÜRTS. Seekord annab Tallinna publikule live-kontserdi Euroopa elektroonilise muusika maastikku põhjalikult muutnud legendaarne DJ Anton Kubikov, kes astub üles esinejanimega Jūras Lietus.

Anton Kubikov, kes on tuntud projektist SCSI-9 ja plaadifirmast PRO-TEZ, on otsustanud uusi suundi avastada ja nii sündiski alias Jūras Lietus, mis tõlkes tähendab merevihma. Artist on oma instrumendiparki täiustanud ning see kajastub ka tema muusikas. Nii kuulebki Tallinna publik maitsekat segu dub’i ja techno ning Detroiti mõjutustega tantsumuusikast. Enne Tallinnasse tulekut on rütmikas set kõlanud Berliini, Moskva, Praha ja Riia techno-maiale publikule.

Lisaks peaesinejale astuvad üles ka kohalikud tegijad – Punch (RTL, Mürk, R2), Eisi (TEX, Mürk, R2), Mihkel Maripuu (NÜFORM, Mürk) ja Andrey Vishnevsky.

Tuleva ürtuse tutvustamiseks küsisid korraldajad peaesinejalt mõned küsimused: eksklusiivne miniintervjuu, kus Juras Lietus räägib live-esinemisest ning oma tulevikuplaanidest.

Kui mängid laval reaalajas, kas see on improvisatsioon ja tuleb lennult või see on luupimine?
Valmistan mõned sekventsid ette ja sisestan need seadistusmoodulisse. Trummipartii on juba sekventserisse sisestatud ning kõik ülejäänu on improvisatsioon.

Mis tüüpi seadmeid Sa praegu kasutad?
Minu „arsenali“ kuuluvad kohver mitme ostsillaatoriga, filtrid ja sammusekventser. Samuti trummikomplekt Novation ning Roland TB-303, Roland JP-8 ja Arturia BeatStep Pro.

Mida soovitad noortele edasipürgivatele muusikutele?
Olge need, kes olete ja kuulake oma südame häält.

Millises kohas oled oma karjääri jooksul kõige rohkem mängimist nautinud?
Fabric. (Ööklubi Londonis – toim.)

Kui kaua oled Prahas elanud? Kuidas kirjeldad kohalikku teknomuusikat ja underground-kultuuri üldiselt?
Kolisin siia kolm aastat tagasi ja nende kolme aasta jooksul olen näinud kiiret tõusu pärast kümmet aastat langust.

Kui muusika välja jätta, siis mis Sind inspireerib?
Mu abikaasa, raamatud ja filmid.

Aasta 2017 on peagi ümber saamas, mis on Sinu plaanid järgmiseks aastaks?
Peame valmis saama Scsi-9 albumi koos mu partneri Maxim Milyutenkoga. Samuti ka mõned mu enda EP-d. Pean leidma muusiku, kes aitaks mind A/V Ambient šõudega.

Millega Sa peale muusika veel tegeled? Räägi veidi oma Prahas asuvast poest Randomart.
Hetkel tegelen ma ainult muusikaga. Randomart on loominguline töötuba ja vahetevahel ka näitusepaik. Mina teen muusikat ja mu abikaasa Anna on moelooja. Me innustame üksteist pidevalt, et luua uusi kunstiteoseid.Üritus Facebookis SIIN.
Pileti hind 12 €, Facebook’i attend’iga 10€.
Uksed avatakse kell 23:00.

Ole kohal ja lisa elule VÜRTSi!