Kai kunstikeskus ja Tallinn Music Week kuulutasid välja avatud konkursi Anne Katrine Senstadi valgusinstallatsioonist inspireeritud heliteose loomiseks.

26. jaanuaril Kai kunstikeskuses avatud Norra kunstniku Senstadi isikunäitus on ainulaadne valgusskulptuur, mis kutsub vaatajat kogema valguse, värvi ja heli sensoorset koosmõju endise allveelaevatehase ruumides. Üks suurimaid siseruumi jaoks loodud teoseid Senstadi praktikas on matemaatilise maatriksina loodud immersiivne valgusväli, mida saadab JG Thirwelli uus heliteos. Kunstniku varasemaid installatsioone on saatnud heliteosed Catherine Christer Hennixilt ja JG Thirwellilt. 

Konkursi võitnud heliloojal on võimalus uue heliteosega luua sünesteetiline tervik valgusinstallatsiooniga. Otsitava heliteose peamiseks mõtteliseks orientiiriks on näitus ise – selle värvikoodid, optilised mängud ja matemaatilisus. Näitus kestab 26. jaanuarist 26. aprillini ning konkursi põhjal valitud heliteos kõlab Kai kunstikeskuses Tallinn Music Week festivali ajal 24 – 29. märtsini, 2020. Teose minimaalne pikkus on 15 minutit. Konkursile võib esitada ka varasemalt valminud teoseid, mida on avalikult esitatud minimaalselt. Võidutöö autorist heliloojale on Kai kunstikeskus ja TMW pannud välja rahalise preemia 800 eurot.

Vaata lisa: kai.center/konkurss

Oslos ja New Yorgis elav Norra kunstnik Anne Katrine Senstad on õppinud Parsonsi disainikoolis ja The New Schoolis New Yorgis. Tema praktika keskendub inimese tajudele seoses valguse, heli ja värviga. Senstadi teoseid on näidatud üle maailma, teiste seas 55., 56. ja 57. Veneetsia biennaali raames, Brügge Kunsti- ja Arhitektuuritriennaalil, Pompidou keskuses Pariisis, Haus Der Kulturen Der Weltis Berliinis, He Xiangningi kunstimuuseumis Shenzenis, Beiruti Kunstikeskuses ja Kanada Loodusmuuseumis. Kunstniku teoseid on mitmetes muuseumi- ja erakogudes.

Kai kunstikeskus
www.kai.center

Rohkem infot: triin@kai.center

Fotod: Renee Altrov